دوشنبه , 31 اردیبهشت 1403

فرماندار فردیس ساماندهی دست فروشان این شهر را ضروری دانست

ابوالفضل اینانلو روز یکشنبه در همایش هم اندیشی اصناف در سالن ایثار منطقه یک شهرداری فردیس برگزار شد، افزود: دست فروشان سال گذشته در هسته مرکزی فردیس با همکاری شهرداری و نیروی انتظامی جمع آوری شدند اما بعد از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی ها مجدد به خیابان اصلی فردیس برگشتند.

وی توضیح داد: با وجود اینکه متوجه این موضوع هستیم که دست فروشان برای تامین معیشت زندگی نیاز به کار دارند ، اما قرار نیست دست فروشان مانع کسب مغازه های مجوز دار  شوند چرا که آنها اجاره مغازه، مالیات و عوارض سالانه پرداخت می کنند.

وی با بیان اینکه دست فروشان در مکان مناسب شهرداری در کانال شرقی فردیس ساماندهی شدند، از شهروندان خواست برای خرید از دست فروشان به جاهایی که شهرداری تعیین کرده مراجعه کنند.

اینانلو افزود: متاسفانه دست فروشان بار دیگر با یک وضع و شکل نابسامان در خیابان اصلی (بلوار شهدای فردیس) حضور یافته اند و باعث به وجود آوردن مشکل برای شهروندان و از طرفی مانع کسب مغازه ها در فردیس می شوند.

وی با بیان اینکه اصناف این شهرستان طی ۲ سال گذشته همکاری خوبی با ستاد ملی کرونا داشتند، اظهار داشت: اصناف ظرفیت و پتانسیل برای شهرستان محسوب می شود و می توانند برای خیلی از مسایل همراه مسوولان باشند.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و رییس جمهوری در خصوص رضایتمندی مردم افزود: سعی کنیم در امورات  تکریم و رضایتمندی مردم را فراهم کنیم همه فلسفه وجود نظام مقدس جمهوری اسلامی این است بتوانیم مردم را در جمعی جهات رضایتمند نگه داریم.

اینانلو افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی اصناف جزو مجموعه های تاثیر گذار در کشور بودند و اکنون بیش از ۲۰ هزار واحد صنفی در این شهرستان فعالیت می کنند که باید مورد توجه قرار گیرند.

وی اظهار داشت: ساماندهی نمایشگاه داران اتومبیل جاده ملارد نیز در دستور کار قرار گیرد چرا که این  وضعیت شایسته فردیس نیست و نیازمند ساماندهی است.

فرماندار فردیس گفت: تعداد زیادی از اصناف فاقد پروانه کسب هستند. 

شهرستان فردیس با ۷۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب کلانشهر کرج مرکز استان البرز قرار دارد.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …