طرح جامع گردشگری جاده کرج – چالوس مسکوت باقی ماند

غفور قاسم پور شامگاه شنبه در آیین تکریم و معارفه سرپرستان بخشداری آسارا  با اشاره به موقعیت حساس وخاص بخش آسارا به عنوان یکی از مناطق زیبای گردشگری جهان است، افزود: این منطقه دروازه گردشگری استان البرز و حتی کشور است اما آنگونه که زیبنده ی ظرفیت های طبیعی و سرسبز این محور است طرح و برنامه اجرایی آن  صورت نگرفته است.

وی  با تاکید بر ضرورت همگرایی اعضای شورا و دهیاران در روستاهای بخش آسارا ادامه داد: اجازه ندهید حتی یک متر از اراضی ملی تحت عنوان پارک تغییر کاربری پیدا کند چرا که طبیعت بکر این منطقه دستخوش آسیب زیست محیطی قرار خواهد گرفت. 

وی بر ضرورت حفاظت از اراضی مجاورت رودخانه کرج نیز تاکید کرد و گفت: جلوی ساخت و ساز ویلاهای لاکچری در مجاورت نقاط خوش آب و هوا باید گرفته شود.

فرماندار کرج بیان داشت: پیست گردشکری دیزین که مدت ها است از رونق افتاده باید دوباره احیا شود و فعالیت های ورزشی و توریستی از سر گرفته شود.

معاون استاندار البرز همچنین پیگیری ادامه روند گاز رسانی به روستاهای فاقد گاز را ضروری دانست و افزود:  تا تکمیل پروژه های نیمه تمام این بخش، سوخت رسانی به روستاییان با دقت و نظارت صورت بگیرد. 

فرماندار کرج همچنین پیگیری مطالبات روستاییان سیل زده و دچار حریق در بخش آسارا را مورد تاکید قرار داد. 

قاسم پور گفت: مدیریت ترافیک در ایام پایانی هفته وجلوگیری از انسداد راه ها یکی دیگر از موضوعاتی است باید با برنامه ریزی آن را هدایت کرد.

وی ادامه داد: از اکنون برای برنامه های گردشگری بهار در جاده چالوس طرح و برنامه داشته باشید. 

فرماندار کرج یادآورشد: تنها با وحدت و همدلی است که می توانید زمینه توسعه این محور استراتژیک را فراهم کنید.

در این آیین ضمن تقدیر از تلاش های «مجیدرحیمی» سرپرست سابق بخشداری آسارا، فرماندار کرج به نیابت از استاندار البرز حکم «سجادخدری» سرپرست جدید بخشداری آسارا را به او اعطا کرد.

بخش ۵۵ هزار نفری آسارا با ۵۳ روستای تابعه در حاشیه جاده گردشگری کرج – چالوس قرار دارد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …