شنبه , 1 اردیبهشت 1403

طرح برخورد با خودروهای آلاینده در البرز تشدید شد

سرهنگ حمدالله رحمتی پور روز یکشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براین اساس ورود خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی به معابر درون شهری به دلیل افزایش آلایندگی در استان البرز ممنوع است.

وی  از مردم خواست تا حد ممکن از هر گونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا می شود، خودداری کنند و از خروج غیرضروری از منازل و فعالیت های طولانی یا سنگین اجتناب ورزند.

رحمتی پورافزود: خودروهایی که عمر تولید آن ها کمتر از چهارسال باشد نیازی به معاینه فنی ندارند اما بالای چهارسال باید برگه معاینه فنی دریافت کنند.

وی بیان داشت: با توجه به وضعیت هوای استان البرز انتظار می رود شهروندان نسبت به انجام معاینه فنی خودروهای خود و رفع نواقص فنی آنها اقدام کنند.
 سرپرست پلیس راهور البرز افزود: اکنون ۱۱ مرکز معاینه فنی خودرو در استان البرز فعال است که از این تعداد یک مرکز در شهرستان ساوجبلاغ، سه مرکز در نظرآباد و بقیه در کرج قرار دارند که مردم می توانند برای معاینه فنی خودروهای خود به این مراکز مراجعه کنند.

 مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز نیزاعلام کرده  که وضع کیفی هوای کلانشهر کرج برای تمام گروه ها ناسالم و در وضعیت اضطرار قرار گرفته است.

فردین حکیمی گفت: بر اساس آخرین اعلام ایستگاه های سنجش آلودگی هوای استان البرز، شاخص بر خط کیفیت هوا (ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون) در کلانشهر کرج ۱۵۴ می باشد.

وی افزود: همچنین شاخص کیفیت هوا  در شهرستان اشتهارد ۱۲۲ می باشد که بیانگر ناسالم بودن هوا برای گروه های حساس سلامت جامعه می باشد.

وی اظهار داشت: در شهرستان فردیس نیز شاخص co بر روی عدد ۲۸ قرار داشته و شهرستان ساوجبلاغ نیز شاخص آلودگی هوا بر روی عدد ۳۷ قرار داشته و بیانگر پاک بودن هوا  در این شهرستان می باشد.

استان البرز دارای ۹ ایستگاه سنجش آلودگی هوا است.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …