جمعه , 31 فروردین 1403

طراح لینک های جعلی در البرز دستگیر شد

به گزارش روز چهارشنبه مرکز اطلاع رسانی پلیس فتا البرز،  سرهنگ رسول جلیلیان اظهار داشت که  در پی رصد و پایش کارشناسان این پلیس و اطلاع از فعالیت فردی که اقدام به طراحی لینک های جعلی تحت عنوان ابلاغ الکترونیکی ثنا و ربات صیغه یاب در شبکه اجتماعی تلگرام می‌کرد، بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار قرار گرفت.

وی اضافه کرد: کاراگاهان پلیس فتا با تلاش مستمر و اقدامات فنی موفق شدند فرد موردنظر را که گرداننده کانال تلگرامی بود شناسایی و  در یک عملیات پیچیده در یکی از استان های غربی کشور دستگیر و به پلیس فتا البرز منتقل کنند.

جلیلیان بیان داشت: متهم در اعترافات خود اذعان داشت که با استفاده از نبوغی که در برنامه نویسی برخی از نرم افزار ها که در اختیار داشتم به فکر طراحی لینک های آلوده  با عناوینی مانند سامانه «ثنا»، «صیغه یاب» و« اد بزن پول بگیر» افتادم و با ایجاد یک کانال تلگرامی  لینک های خود را با مبالغ بسیار پایینی در اختیار برخی از مجرمان سایبری با اهداف کلاهبرداری مالی از شهروندان  قرار می دادم.

وی خاطرنشان کرد: لینک آلوده به بدافزار (فیشینگ) توسط این مجرم طوری طراحی شده بود که وقتی طعمه  برای دریافت ابلاغیه ثنا و یا ربات صیغه یاب اقدام می کرد بلافاصله به درگاه جعلی بانک هدایت و اطلاعات بانکیش به سرقت می رفت.

جلیلیان  گفت: کارشناسان پلیس فتا برای مصون سازی کاربران از تهدیدات و آسیب های اینترنتی به صورت شبانه روزی این فضا را مورد پایش قرار داده و با مجرمان و کلاهبرداران سایبری که مخل نظم و امنیت باشند طبق قانون برخورد خواهد شد.

رییس پلیس فتا استان البرز از مردم خواست به هیچ عنوان برروی لینک‌هایی که در پیامک‌ها و یا پیام‌ رسان های شبکه‌های اجتماعی از افراد ناشناس دریافت می کنند اعتماد نکرده و بر روی آنها کلیک نکنند، چراکه مجرمان سایبری در این فضا به دنبال کاربرانی هستند که با عملیات روانی آنها را قربانی اهداف مجرمانه خود نمایند، لذا کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …