چهارشنبه , 30 خرداد 1403

طبق مصوبه هیات وزیران شهرک شهید رستمی متعلق به مشکین دشت است

داود اسدپناه شامگاه یکشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: موضوع الحاق این شهرک به مشکین دشت در جلسات متعدد مورد پیگیری قرار گرفته، این درحالی است که وقتی آن را با استانداری البرز در میان گذاشتیم، آنها تحقق این امر را به استاندار جدید محول کردند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شورای شهر مشکین دشت از طریق سازمان بازرسی موضوع الحاق این شهرک را مورد پیگیری قرار داده است، اما  این شورا هرگونه کم کاری در این زمینه را نمی پذیرد ، چراکه براساس مدارک موجود مجوز الحاق این شهرک به مشکین دشت ابلاغ شده است.

رییس شورای اسلامی شهر مشکین دشت تاکید کرد: طبق روال معمول اداری، این الحاق به ابلاغ استانداری نیاز دارد و مشخص نیست چرا می خواهند مرز شهرهای فردیس و مشکین دشت را جابجا کنند.

وی مدعی شد که برخی به خاطر منافع خودشان از وجود واحدهای تولیدی و تجاری همچون اکومال رزکان مشکین دشت که تاکنون چند میلیارد تومان هزینه برای دریافت مجوز فقط به کرج پرداخت کرده ، علاقمند به انجام اداری این الحاق نیستند.

اهالی شهرک سرگردان 

وی با بیان اینکه از طرفی ساکنان شهرک شهید رستمی در این بین بلاتکلیف مانده اند، افزود:  شهرداری مشکین دشت به مردم این شهرک خدمات عمومی ارایه می دهد لذا پرونده های شهرداری این شهرک باید طبق صورتجلسه از شهرداری فردیس به شهرداری مشکین دشت منتقل شود تا بتوانیم به ارایه خدمات ادامه دهیم.

رییس شورای اسلامی شهر مشکین دشت معتقد است که در حال حاضر پرونده ها را گرو نگه داشته اند و فشار می آورند که شهرک شهید رستمی باید به شهرداری فردیس بازگردد.

 اسدپناه توضیح داد: شهرک شهید رستمی با وجود چند صد واحد مسکونی و حدود ۱۰ هزار نفر جمعیت، کارخانه لوکوموتیوسازی مپنا و اکومال و چند واحد صنعتی نیز در این شهرک واقع است اما باوجود مصوبه هیات وزیران در سال ۱۳۹۲ این شهرک همچنان در بلاتکلیفی است.

وی گفت: مگر جز این است که شهرداری مشکین دشت به این منطقه و این شهرک خدمات ارایه می دهد و بودجه شهرداری مشکین دشت نیز از محل عوارض و صدور پروانه تامین می شود، پس وقتی عوارض به شهرداری مشکین دشت داده نشود و اعتبار مورد نیاز تامین نشود، خدمات هم نمی تواند ارایه دهد و این امر مستلزم انتقال پرونده ها به شهرداری مشکین دشت است.

وی یادآور شد: اکنون طرح جامع مشکین دشت بعد از ۱۰ سال در حال بازنگری است، لذا از استاندار البرز درخواست می شود دستور الحاق شهرک شهید رستمی را به راه و شهرسازی استان صادر کند که  این محدوده به شهر مشکین دشت ملحق شود و این خواسته قانونی شورای اسلامی این شهر است.

وی گفت: با توجه به اینکه صورت جلسه الحاق شهرک شهید رستمی به مشکین دشت را فرماندار فردیس در سال ۹۹ امضا کرده است و مقرر شد تغییر و تحول و مدیریت پرونده های شهرداری فردیس به شهرداری مشکین دشت منتقل شود، لذا مصوبه هیات وزیران نیاز به صورت جلسه فرماندار ندارد و لازم اجرا است.

رییس شورای اسلامی شهر مشکین دشت افزود: با این حال فرماندار فردیس را هم با ارایه مدارک لازم توجیه کرده ایم و وی نیز امضا کرده است که این تغییر و تحول انجام شود؛ از شهرداری فردیس هم  خواسته ایم برای حل این موضوع جلسه ای برگزار کند، اما زیر بار نمی رود و  امیدواریم این مشکل هرچه زودتر این مشکل مرتفع شود.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …