چهارشنبه , 23 خرداد 1403

ضریب نفوذ تلفن ثابت درالبرز ۳۷.۵ درصد است

عبدالله بیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،  ضریب نفوذ تلفن ثابت در کشور را  ۳۴.۵۰ درصد عنوان کرد و افزود:  ضریب نفوذ تلفن ثابت در  استان البرز از میانگین کشوری بالاتر است .

وی اضافه کرد: اکنون بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزارتلفن ثابت در استان البرز فعال است که از مجموع آنها  حدود ۲۰ هزار شماره در سال جاری واگذار شده است.

بیان خاطرنشان کرد : همچنین در این مدت ۲۴ هزار خط« ای دی اس ال » و یک هزار و ۵۰۰ خط فیبر نوری به مشترکان واگذار شده است.

وی دربخش دیگر سخنان خود گفت: توسعه زیرساخت های مخابراتی در سایه اصلاح تعرفه ها امکان پذیر است که  اصلاح تعرفه  با شورای رقابت مطرح و مورد تایید قرار گرفته است.

بیان اظهار داشت : یکی از دلایل تغییر تعرفه های مخابراتی، ثابت ماندن ۱۸ ساله تعرفه تلفن ثابت ، افزایش هزینه های جاری ، سرمایه ای  و نگهداری از خطوط مخابراتی  است.

مدیر مخابرات منطقه البرز افزود: بسیاری از تجهیزات شبکه  تلفن ثابت مستهلک شده و نیاز به جایگزینی دارند و تغییر فناوری در حوزه های مختلف ایجاب می کند  در این بخش سرمایه گذاری انجام شود.

وی  با اشاره به سرقت  شبکه های تلفن ثابت در البرز  گفت : این سرقت ها حدود  ۴۰ میلیارد ریال  خسارت  روی دست اداره کل مخابرات البرز گذاشته است.

بیان ادامه داد:  با وجود استقبال مشترکان البرزی از فیبر نوری ، امکان توسعه آن در بافت های قدیمی به دلیل هزینه های فراوان وجود ندارد .

بیان تصریح کرد: در ۲ سال اخیر بیشتر شدن استقبال  مردم از  فضای مجازی و استفاده گسترده  از اینترنت در بخش های آموزشی ، اقتصادی و بازرگانی ضرورت نوسازی شبکه ها بیشتر ر کرده که  با منطقی شدن تعرفه ها می توانیم بخشی از درآمد مخابرات را بخش های توسعه ای هزینه کنیم.

وی اضافه کرد که با وجود مشکلات فراوان بخش قابل توجهی از شبکه فیبر نوری استان احداث شده اما انتظار می رود مردم از این شبکه برای فعالیت های اینترنت پرسرعت بیشتر بهره ببرند.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …