اخبار

سردار نجات: اقتدار سپاه “ایران” را در جنگ نفتکش‌ها “پیروز” کرد/ ‌اسم سپاه لرزه بر اندام دشمن می‌اندازد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، به نقل از سپاه البرز سردار حسین نجات در نخستین سالگرد شهید جانباز سردار سید محمد حجازی در کرج با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه در اسلام بازنشستگی نداریم، اظهار داشت: ایشان با بیش از 70 سال سن  با  چالاکی و بی‌باکی، انقلاب را رهبری کردند و  الگو و  نمونه بارزی برای همه ما هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه ثارالله با بیان اینکه ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی است تا آنچه را که می‌خواهیم از خداوند طلب کنیم، بیان کرد:  بی‌شک دعای افرادی که  نیت آن‌ها مملو از خدمت به نظام و انقلاب است، مستجاب‌تر است.

سردار نجات با بیان اینکه  دوران انقلاب و  جنگ تحمیلی دورانی سخت برای ایران اسلامی بود، بیان کرد:  در ابتدای جنگ و زمانی که صدام به کشور ما حمله کرد، هیچ امکانات و تجهیزاتی در اختیار نداشتیم و با دست خالی به مبارزه با دشمن بعثی پرداختیم. 

جانشین قرارگاه ثارالله سپاه با اشاره به اینکه  با گرفتن توپ و تانک از دشمن، یگان تشکیل دادیم و در مقابل حزب بعث ایستادگی کردیم، تصریح کرد: بسیجیان دلاور این مرز و بوم با ایمان و اعتقاد به خداوند و علیرغم حمایت‌های انجام شده به صدام به پیروزی دست یافتند.

وی با بیان اینکه هر زمان که ما به خداوند اعتماد کردیم، از سختی‌ها نترسیدیم و مقاومت کردیم به پیروزی دست یافتیم، مطرح کرد: رسول مکرم اسلام (ص) در شعب ابی طالب 40 شبانه روز با گرسنگی جنگیدند و سرانجام خداوند ایشان را فاتح و حاکم بر مکه کرد.

سردار نجات  با اشاره به اینکه عربستان مدعی بود که ظرف دو الی سه ماه، حوثی‌ها را نابود می‌کند، ادامه داد: در حال حاضر  با گذشت هشت سال از این تصمیم، حوثی‌ها چنان بلایی بر سر عربستان سعودی آورده‌اند که کشوری با آن درآمد و امکانات و تجهیزات پیشرفته و حمایت آمریکا و انگلیس، به جمهوری اسلامی ایران التماس می‌کند که حوثی‌ها را از جنگ علیه آن ها منصرف کند.

جانشین قرارگاه ثارالله سپاه ‌بیان کرد: نیروهای رژیم اشغالگر قدس، نفتکش ما را دزدیده و در سواحلی نگه داشته بودند اما ما نفتکش خود را با قوت بازگرداندیم و آمریکایی‌ها هیچ کاری نتوانستند انجام دهند. انگلیسی‌ها نفتکش ما را تصرف کردند، به آن‌ها اولتیماتوم دادیم و نفتکش آن‌ها را که می خواست از خلیج فارس خارج شود، توقیف کردیم

وی ادامه داد: ناو آن‌ها به مرکز ما آمد و گفت ما حامی کشتی هستیم اما یک افسر جوان به زبان انگلیسی، پشت بی سیم به آن گفت که به این کشتی نزدیک نشوید، اگر  به این کشتی نزدیک شوید هر بلایی که بر سر کشتی بیاید گردن شماست و این گونه شد که ناو فرار کرد، این قوت و قدرت را خداوند در دل این نیروها قرار داده است. 

جانشین قرارگاه ثارالله سپاه با اشاره به بازداشت ملوانان کشتی آمریکایی توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران، عنوان کرد: به گفته نیروهای نیروی دریایی، اسم سپاه لرزه بر اندام این ملوانان می‌انداخت‌، خداوند این گونه وحشت پاسداران را در دل آن‌ها انداخته است. هر آنچه که سنت الهی در قرآن کریم بود، ما طی چهار دهه گذشته از انقلاب اسلامی مشاهده کردیم. 

سردار نجات تأکید کرد: ایران یک کشور قدرتمند است که با ایمان و اعتقاد مردم به غیب، به این جایگاه رسیده است که اگر این دو ویژگی نبود، ما نیز وضعیتی مانند صدام را داشتیم. زمانی که داعش بر کل سوریه حاکم و ارتش سوریه تسلیم شده بود، حاج قاسم سلیمانی با سازماندهی نیروهایی از عراق، حزب الله، پاکستان و افغانستان، به مقابله با داعش پرداخت و آن را محو کرد. 

وی با اشاره به اینکه این قدرت اسلام و سنت الهی است، افزود: امروز سنت الهی، جمهوری اسلامی ایران را به نقطه اوجی در دنیا رسانده است، اگر تفکر اعتماد به بیگانه و کنار زدن حزب‌اللهی‌ها نبود، در وضعیتی بهتر از شرایط کنونی قرار داشتیم، اکنون در هر جای دنیا که نام پاسدار و جمهوری اسلامی آورده می‌شود، اهل فهم با احترام برخورد می‌کنند و ارزش والایی برای سپاه قائل هستند.

جانشین قرارگاه ثارالله سپاه با بیان اینکه امروز سپاه در تمام اتفاقات در کنار مردم قرار گرفته است، گفت: سپاهیان و بسیجیان در شرایط دشوار و بلایای طبیعی خالصانه وارد عرصه می‌شوند و به یاری مردم می‌شتابند و از سوی دیگر هم سامانه پدافند هوایی سوم خرداد سپاه، هواپیمای دشمن را ساقط می‌کند. این امر، یک سنت الهی و نتیجه ایمان و اعتماد به غیب است.

سردار نجات با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان از خداوند بخواهید که همواره بر این سنت الهی یعنی مقاومت و اعتماد به وعده الهی استوار بمانیم، گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون، در همه صحنه ها از جمله دفاع مقدس، جهاد و مقابله با آمریکا و رژیم اشغالگر قدس، هر زمان که به وعده الهی اعتماد کردیم و با این سنت الهی ماندیم، پیروز شدیم.

انتهای پیام/ش

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا