سالانه ۷ میلیارد تومان برای درمان اطفال مبتلا به بیماری‌های مادرزادی در کشور هزینه می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرج   صلاح الدین دلشاد در همایش نقش فعالان اقتصادی در مسئولیت‌های اجتماعی که  در کرج برگزار شد، در مورد اهداف برگزاری این همایش اظهار داشت : نقص خلقتی نوزادان در بدو تولد که از آن به ناهنجاری های مادرزادی  تعبیر می شود، در حدود 6 درصد متولدین هر جامعه بروز می کند و مشتمل بر بیماری‌های قلبی و مغزی، مغز و اعصاب، لب شکری و شکاف کام، مری بسته، در رفتگی لگن و دیگر موارد است که بسیاری از خانواده‌ها قادر به پرداخت هزینه درمان این بیماری‌ها نیستند.

وی افزود: موسسه محکم در قالب فعالیت‌هایی در راستای حمایت از کودکان با ناهنجاری‌های مادرزادی از سال 84 راه اندازی شد و در این مسیر کمک زیادی به خانواده‌های این اطفال داشته و آنها را تحت پوشش قرار داده است.

عضو هئیت مدیره مجمع خیرین سلامت کشور با بیان اینکه تاکنون بیشترین اقداماتی که از سوی موسسه خیریه محکم در زمینه درمان این اطفال انجام شده است، در ارتباط با کودکان مبتلا به بیماری مادرزادی لب شکری و شکاف کام بوده است، گفت: برخی از کودکان تحت حمایت این موسسه خیریه نیز از کمبود هورمون رشد یا سوماتروپین رنج می برند، این بیماری جلوی افزایش قد کودکان را می گیرد، هزینه تامین داروی هر کدام از این بیماران ماهانه حدود یک میلیون و 500 هزار تومان است و تا آخر عمر باید آن را مصرف کنند که موسسه خیریه محکم به خانواده این کودکان در پرداخت این هزینه‌ها کمک می کند.

دلشاد با اشاره به اقداماتی که در استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان، ایلام و هرمزگان در خصوص جراحی رایگان اطفال مبتلا به بیماری‌های مادرزادی انجام شده است، گفت: در این زمینه انواع جراحی‌های اطفال را داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه از سوی این موسسه خیریه سالانه حدود 6 تا 7 میلیارد تومان برای درمان اطفال مبتلا به بیماری‌های مادرزادی هزینه می‌شود، گفت: در 22 بیمارستان طرف قرارداد موسسه، جراحی این اطفال صورت می گیرد.

 رئیس هئیت مدیره موسسه خیریه محکم عنوان کرد: در حال حاضر بر اساس عمل‌های جراحی و اقدامات درمانی در پایتخت بالغ بر 7 هزار و 550 کودک و نوزاد تحت پوشش این موسسه قرار دارند که به بیماری‌های مختلف مادرزادی مبتلا هستند، البته در سطح شهرستان‌ها نیز آمارهای دیگری توسط موسسه خیریه محکم از درمان این بیماران ثبت شده است.

انتهای پیام/