سه شنبه , 2 مرداد 1403

دستگیری کلاهبرداران میلیاردی با فروش واحدهای مسکونی در ساوجبلاغ

به گزارش روز دوشنبه پلیس البرز، سرهنگ علی سلیمانی اظهار داشت که  در پی ارجاع چندین فقره پرونده کلاهبرداری از دادسرای عمومی و انقلاب شهر هشتگرد به پلیس آگاهی با موضوع فروش واحد آپارتمان به چندین نفر در شهر جدید و عدم واگذاری واحد های مسکونی به مال باختگان، شناسایی و دستگیری کلاهبرداران به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی این شهرستان قرارگرفت.
وی افزود: در بررسی های مقدماتی مشخص شد که افرادی تحت عنوان یک شرکت از طریق پروژه واگذاری آپارتمان، اقدام به فروش واحدهای آپارتمانی در شهر جدید هشتگرد کرده اند ولی هیچ گونه آپارتمانی به مردم تحویل نداده و متواری شده اند.
سلیمانی خاطرنشان کرد : کارآگاهان در ادامه متوجه شدند که متهمان اقدام به فروش ۵۶۰ واحد مسکونی و آپارتمان به ۵۰۰ نفر از افراد حقیقی کرده اند در حالی که کل واحد های پروژه مد نظر  ۱۰۴ واحد بوده است.
وی گفت:  متهمان با توجه به اینکه از تحت تعقیب بودنشان مطلع شده و بدون برجاگذاشتن هرگونه ردی از استان البرز متواری شده بودند که با تلاش شبانه روزی کارآگاهان،  مخفیگاه هر سه نفر آنها در استان های تهران و مازندران شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی ضمن دستگیری در عملیات های جداگانه، به پلیس آگاهی ساوجبلاغ منتقل شدند.
وی خاطر نشان کرد: ۱۵ نفر دیگر که در انجام این اقدامات مجرمانه دخیل بودند دستگیر شدند و  ارزش کلاهبرداری های صورت گرفته  حدود یک هزار میلیارد ریال برآورد  شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ با اشاره به اعلام شکایت از سوی ۵۰۰ نفر از شهروندان در خصوص این پرونده، گفت: متهمان پس از تکمیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …