دانش آموز البرزی برگزیده جشنواره کشوری شد

زهرا شاکر روز پنجشنبه درگفت و گو با ایرنا اظهارداشت: کیانا مرادی لیجارکی دانش آموز دبستان ۱۳ آبان آموزش و پرورش ناحیه یک کرج توانست در شاخه هنرهای نمایشی و در رشته انیمیشن این جشنواره برگزیده کشوری شود.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره از سوی دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش خرداد ماه سال جاری در رشته های ادبی، هنرهای تجسمی و نمایشی فراخوان شد،خاطرنشان کرد: پس از اعلام نتایج، دانش آموز البرزی توانست عنوان برگزیده این جشنواره را کسب کند.

شاکرتصریح کرد: معرفی دختران توانمند ایران، توجه ویژه به جامعه بزرگ دختران و پرورش مهارت های اجتماعی همانند خودباوری اعتماد به نفس و خلاقیت از اهداف برگزاری این جشنواره است.

مسوول امور زنان آموزش و پرورش استان البرزبیان داشت: جشنواره من یک دختر ایرانی هستم به صورت مجازی ویژه دختران تمام مقاطع تحصیلی دانش آموزی کشور برگزار شد.

وی یادآورشد: این دانش آموز خلاق و هنرمند البرزی همچنین امسال درجشنواره ملی دختران امروز که از سوی دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش با مشارکت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جهموری برگزار شد، موفق به کسب رتبه اول در رشته پویا نمایی شد.

شاکرادامه داد: این جشنواره نیز با هدف هویت یابی دختران و نشان دادن نقش آنان در ایجاد فضای سرشار از نشاط و امید و همبستگی در خانواده برگزار شد.

وی یکی ازبرنامه های مهم حوزه امور بانوان آموزش و پرورش البرز را آموزش حقوق شهروندی، دوره بلوغ، سواد زندگی، کودکیاری، تقویت مهارت های گفت و گو و افزایش مشارکت های اجتماعی دختران ذکر کرد.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموز دارد که ۲۴۰ هزار نفرآن دانش آموز دختر است.