تامین برق واحدهای تولیدی البرز ضروری است

عزیز اله شهبازی  روز دوشنبه در هفتاد و نهمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان البرز در مورد مشکلات حادث شده برای صنعتگران استان البرز به دلیل قطعی طولانی مدت برق عنوان کرد: جلسات مکرر پیرامون مدیریت مصرف برق در استان انجام شده و  در نشست های با مسئولان وزارتخانه در بحث تامین برق   واحدهای تولیدی تاکید کرده ایم.

وی با اشاره به ایجاد پست برق ۴۰۰ کیلوولتی استان البرز در باغستان کرج  اشاره کرد و عنوان کرد: انتظار ما این است که با مسوولان وزارت نیرو برای بهره برداری هرجه سریعتر این پست برق هماهنگی شود.

استاندار البرز با بیان اینکه اقدامات موثری در زمان حاضر برای مدیریت مصرق برق در کشور انجام شده و به سمت نرمال شدن شرایط و کاهش خاموشی‌ها پیش می رویم، افزود: تا دهم شهریور ماه امسال اوضاع کشور در این مورد بهتر می‌شود.

شهبازی با این توضیح که وزارت نیرو برای جبران خسارت‌های وارده به صنعتگران تحت تاثیر خاموشی‌های اخیر برنامه ای خواهد داشت، تصریح کرد: در ستاد ملی هم بدین منظور مصوباتی پیگیری شده است.

وی در پاسخ به گلایه رییس اتاق بازرگانی البرز و برخی از فعالان اقتصادی در مورد قطعی برق صنایع در اشتهارد به صورت تلفنی از مهندس حائری معاون وزیر نیرو درخواست مساعدت برای عدم قطعی برق را مطالبه کرد.

وی در بخش دیگر از اظهاراتش بیان داشت: در زمینه تامین برق از طریق انرژی‌های خورشیدی در شهرستان اشتهارد بالغ بر ۲ هزار و ۸۰۰ هکتار زمین بدین منظور تعیین شده است، به چند متقاضی هم مجوز و پروانه کار در آن اراضی داده شده است که باید هرچه زودتر در اراضی مربوطه پنل‌های خورشیدی ایجاد شود.

استاندار البرز با اشاره به لزوم ساماندهی مشکلات مربوط شهرک صنعتی اشتهارد، گفت: تصفیه خانه شهرک صنعتی اشتهارد هرچه سریعتر باید راه اندازی شود و مشکل حفر چاه آب در شهرک صنعتی کوثر هم تا   ۲۰  روز دیگر باید عملیاتی شود.

وی تاکید کرد: به منظور رسیدگی به مشکلات ایجاد شده برای صنعتگران در ۱۰ روز گذشته از سوی شرکت توزیع نیروی برق استان باید اقدامات  لازم پیگیری شود و لازم است برای مدیریت خاموشی‌ها در روزهای اخیر هم کنترل‌های لازم اعمال شود.

محدودیت ترددی بین استان ها اعمال می شود

استاندار البرز اظهار داشت : بر اساس مصوبه ستاد کرونا محدودیت‌های ترددی بین  استان‌ها اجرایی شده است.

وی افزود: فعالیت‌های صنعتی و تولید در کشور علیرغم محدودیت‌های موجود متوقف نشده و همچنان کار و تلاش صنعتگران ادامه دارد.

استاندار البرز با قدردانی از تلاش‌های تولید کنندگان، صنعتگران و کارآفرینان در شرایط سخت تحریمی ، بیان کرد: در سه سال اخیر علیرغم  همه مشکلات اقتصادی  فعالیت‌های مستمر فعالان اقتصادی از بروز گرفتاری‌های بزرگ برای استان  جلوگیری کرد.

شهبازی با بیان اینکه این همکاری سبب شد که در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا نسبت به دوره‌های گذشته رشد داشته باشیم ، تصریح کرد:  بخشی از دستاوردها مرهون همکاری خوب صنعتگران و تولیدکنندگان است.

وی ادامه داد: کاهش نرخ بیکاری البرز، افزایش نرخ بیمه شدگان استان و بالارفتن حجم صادرات البرز  از جمله مواردی است که سبب تمایز استان البرز از دیگر نقاط کشور شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: با توجه به صدور منطقه ویژه اقتصادی ساوجبلاغ قرار است هاب دارویی کشور باشد، کارگروهی بدین منظور تشکیل شود و در آن ضمن بررسی تامین زیرساخت‌ها با حضور نماینده شورای عالی مناطق آزاد محدوده این منطقه اقتصادی تعیین تکلیف شود و در نهایت برای تایید  به دبیرخانه نهاد مربوطه ارسال شود.

شهبازی با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری در سال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها متذکر شد: باید نسبت به گذشته قدم‌های محکم تری برداریم و دستگاه‌های اجرایی استان باید بیشتر از گذشته همکاری کنند تا موانع پیش روی سرمایه گذاران  برداشته شود.

ضرورت رفع بروکراسی اداری 

استاندار البرز با بیان اینکه صنعتگر نباید گرفتار بروکراسی اداری باشد، گفت: در شرایط سخت تحریمی حمایت همه جانبه از بخش تولید و صنعت ضرورت دارد.

وی در بخش دیگری در مورد اقدامات انجام شده برای شهرک صنعتی زیبادشت ، گفت: امکانات استان برای این بخش تجمیع شد تا در بحث راه، جدول کاری و دیگر زیرساخت‌ها کارهای اساسی در آنجا انجام شود، پروانه شهرک صنعتی زیبادشت باید هرچه سریعتر صادر شود تا با توجه به پیش بینی ایجاد سه هزار فرصت شغلی در این شهرک با ۴۵ واحد صنعتی زمینه کار آنها فراهم شود.

شهبازی با اشاره به مشکلات جاده قزلحصار و لزوم ساماندهی این جاده ادامه داد:معاونت عمرانی استانداری البرز اقدامات لازم در مورد این جاده را  تا حصول نتیجه نهایی پیگیری می کند.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …