بیانیه گام دوم انقلاب راه موفقیت‌های علمی را برای ما روشن کرد

به گزارش خبرنگار مهر، سعید اخلاقی بعد از ظهر سه‌شنبه در همایش لیگ علمی پایا که به همت سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه البرز و با حضور دانش آموزان مدارس فرزانگان برگزار شد، گفت: ایران اسلامی و کشور سربلند ما پس از گذشت ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی در بسیاری از عرصه‌ها پله‌های موفقیت و ترقی را طی کرده است.

وی افزود: این بدان معنا نیست که به قله رسیده‌ایم و وضعیت مطلوب و ایده آل است؛ هرگز چنین ادعایی مطرح نبوده و نیست و اگر کسی چنین ادعایی کند، دچار اشتباه شده است. ملت ما با وجود همه تحریم‌ها، دشمنی‌ها، دسیسه‌ها و توطئه‌های استکبار و بدخواهان عالم، با توکل بر خدا و پیروی از رهنمون‌های ائمه معصومین (ع) و رهبر معظم انقلاب، با تلاش، مقاومت و ایستادگی به موفقیت‌های بسیاری دست یافتند.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه استان البرز عنوان کرد: یکی از مصادیق این موفقیت‌ها، حضور ارزشمند جوانان و نوجوانان در عرصه‌های مختلف از جمله علم و دستیابی آنها به پیشرفت‌ها و رتبه‌هایی در مقاطع و رشته‌های مختلف است که جای بسیار خرسندی دارد؛ مسئولین، دانش آموزان و والدین در نظام جمهوری اسلامی ایران باید دست در دست هم، پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری طی کنند.

سرهنگ پاسدار اخلاقی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخشی از این بیانیه در حوزه علم، دانش و پژوهش می‌فرمایند: دانش، آشکارترین وسیله عزت و قدرت کشور و روی دیگر دانایی، توانایی است. ما به سوءاستفاده از دانش مانند آنچه غرب کرد توصیه نمی‌کنیم اما موکدا به نیاز کشور به جوشاندن چشمه دانش اصرار می‌ورزیم.

رستاخیز علمی در کشور برای ناظران جهانی غافلگیرکننده بود

به گفته وی، امام خامنه ای در ادامه آورده‌اند که نزدیک به دو دهه است که رستاخیز علمی در کشور آغاز شده و با سرعتی که برای ناظران جهانی غافلگیرکننده بود، یعنی ۱۱ برابر شتاب رشد متوسط علم در جهان به پیش رفته است. دستاوردهای دانش و فناوری که ما را به رتبه ۱۶ در میان بیش از ۲۰۰ کشور جهان رسانید، در حالی اتفاق افتاد که کشور دچار تحریم مالی و علمی بوده است.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه استان البرز با اشاره به بخشی دیگر از بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر اینکه این راه طی شده با همه اهمیتش فقط یک آغاز بوده است، اظهار کرد: بیانات رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب، راه را برای همه ما روشن و منور کرده است. من امروز از این بابت خوشحالم که میزبان چهره‌های نورانی و درخشان علمی دانش آموزان مدارس فرزانگان هستم.

سرهنگ پاسدار اخلاقی خاطرنشان کرد: این دانش آموزان بالنده و شکوفا، دست پرورده پدران و مادرانی دلسوز، مهربان و دغدغه مند و مدیران و معلمانی دلسوز هستند که در کنار آنها به نقش تربیتی خود می‌پردازند. امید است همه ما بتوانیم در مسیر اعتلای ایران اسلامی سربلند، به تکالیف خود عمل کنیم و کشور را به قله‌های پیشرفت و موفقیت برسانیم.