شنبه , 29 اردیبهشت 1403

بودجه استان البرز در رده استان‌های با درآمد پایین دیده می‌شود

 به گزارش خبرگزاری آدینه کرج از کرج،علی حدادی در جلسه شورای اداری استان البرز که با موضوع معارفه استاندار جدید البرز برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای استان البرز اظهار داشت: انتظار مردم استان البرز از رئیس جمهور توجه ویژه به این استان است.

وی افزود: اختیارات استاندار بسیار مهم است و موتور محرکه همه دستگاه‌های اجرایی در سطح استان  استاندار است.

عضو  کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان البرز در زیرساخت‌ها دارای ضعف‌های فراوانی است بیان کرد: سالانه 90 هزار نفر بر جمعیت این استان اضافه می‌شود و استان همچنان در برخی از زیرساخت‌ها و امکانات محروم است.

حدادی با بیان اینکه استان البرز در کنار محرومیت‌ها از ظرفیت‌های مهمی برخوردار است و در رده‌های بالای جدول استان‌های با درآمد بالا قرار دارد، تصریح کرد: در توزیع بودجه و  ردیف اعتباری استان البرز در رده 27 تا 30 است و ناترازی باید در این وضعیت اصلاح شود.

وی با بیان اینکه اعتبار تملک دارایی‌های استان البرز کم و اختیارات بانک‌ها در استان محدود است گفت:  منابع درآمدی استان البرز از جمله مالیات در سال 99 و 6 ماهه اول سال جاری 110 درصد محقق شده است.

وی ادامه داد: از 5 هزار و 100 میلیارد تومان، 3 هزار و 600 میلیارد تومان مالیات  محقق شده است اما سوال اینجا است که چرا ناترازی است.

حدادی گفت: پایین بودن سرانه‌های آموزشی، فرهنگی، بهداشت و درمان و کمبود تخت بیمارستان، کمبود شدید آب شرب و نبود زیرساخت‌های مرتبط با آنها، پایین بودن اختصاص بودجه و عدم اختصاص اعتبار ملی برای پروژه‌ای بزرگ از دیگر معضلات استان است.

نماینده مردم ساوجبلاغ نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توجه به روستاها از موضوعات مهم در استان البرز است، متذکر شد: اشتغال روستایی یکی از موضوعاتی است که نیازمند توجه دولت است.

انتهای پیام/ح

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …