اخبار

بستر برای اشتغال مهارت آموزان در صنعت البرز فراهم است

یدالله مالمیر روز شنبه در مراسم افتتاح دپارتمان کار آفرینی و مدیریت مهارت های کسب و کار استان البرز ضمن تا کید بر اهمیت ویژه این گونه اقدامات درتامین نیروی انسانی بخش تولید و صنعت گفت: در شرایط کنونی  حاکم بر اقتصاد کشور که دولت در بحث سرمایه گذاری های مکفی با مشکل مواجه است، بخش خصوصی وظیفه می داند در حمایت از کسب و کار ها و ایجاد اشتغال و کارآفرینی  وارد صحنه شود.

وی تصریح کرد: بخش تولید در کشور و استان در برخی از رشته های تخصصی و مهارتی با چالش کمبود نیروی کارآمد مواجه است و زمینه های جذب مهارت آموزان  در رشته های مرتبط با صنعت استان فراهم است.

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز با اشاره به راه اندازی سایت جذب نیروی های ماهر در استان اظهار داشت: مهارت آموزان رشته های مرتبط با صنعت می توانند از طریق این سایت  در کارخانجات استان استخدام شوند.

مالمیر ارتباط نزدیک و تعامل بیشتر  اداره کل آموزش فنی و حرفه ای البرز  با اتاق بازرگانی استان را بستر ساز  استفاده از امکانات بخش خصوصی در مسیر ایجاد اشتغال و تامین نیروی مورد نیاز صنعت ،  کشاورزی و خدمات عنوان کرد.

وی با اشاره به آمادگی صنعتگران استان در خصوص کمک و همراهی با مراکز آموزش های مهارتی جهت تامین نیروی ماهر و متخصص مورد نیاز صنعت گفت: به دلیل کمبود نیروی ماهر در مواردی شاهد جذب نیروهای فاقد مهارت و تخصص درکارخانه های استان هستیم.

مالمیر با اشاره به زیان های ناشی جذب نیروهای فاقد مهارت در کارخانه های البرز در مراحل کسب تجربه و مهارت گفت: امید داریم با همکاری هرچه بیشتر بخش خصوصی و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای البرز  مشکلات ناشی از کمبود نیروی ماهر و متخصص صنعت استان تا حد اقل ممکن کاهش یابد.

وی ریشه اصلی بروز چالش نیروی انسانی بیکار در استان را ناشی از عدم تمایل این نیروها در کسب مهارت های فنی و تخصصی عنوان کرد و گفت: کارخانه های استان همواره با مشکل کمبود نیروی ماهر مواجه هستند.

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز امکانات آموزش های مهارتی در استان را بسیار مطلوب و شایان توجه ذکر کرد.

وی افزود: در صورتی که انبوه جمعیت  دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه ها آموزش های فنی و حرفه ای و کار گاهی را  فرا گیرند، علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار برای آنان‌ ، این عزیزان در پویایی صنعت استان نیز نقش آفرین خواهند بود.

در این مراسم آموزش مدیرکل فنی و حرفه ای و  روسای انجمن های صنفی آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای استان البرز  حضور داشتند.

استان البرز با هفت شهرستان تابعه دارای  هشت مرکز دولتی آموزش مهارتی  با ۱۰۰ مربی و ۴۵۰ مرکز آزاد آموزش فنی و حرفه ای  است.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا