شنبه , 1 اردیبهشت 1403

برف و باران مدارس کدام استان‌ها را تعطیل و غیرحضوری کرد؟ عکس و فیلم

به گزارش استانهای خبرگزاری تسنیم، آمارها حکایت از برف و کولاک و آب‌گرفتگی در 16 استان کشور دارد و در همین راستا امروز سوم دی‌ماه مدارس در برخی از استان‌ها تعطیل و غیرحضوری شده است.

سامانه بارشی، امروز شنبه سوم دی در بیشتر مناطق به‌جز جنوب شرق کشور فعال است و هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای امروز عمدتاً در بخش‌هایی از غرب کشور، دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس و مناطقی از مرکز و جنوب کشور صادر شده است.

آنچه در زیر از نظر شما مخاطبان می‌گذرد آخرین وضعیت مدارس در استانهای مختلف کشور است.

زنجان

فعالیت آموزشی مراکز پیش‌دبستانی در تمامی شهرستان‌های استان زنجان به‌جز شهرستان طارم در نوبت صبح تعطیل و فعالیت‌های آموزشی این مدارس مجازی شد.

همچنین به علت بارش برف و نامساعد بودن هوا، فعالیت آموزشی تمام مقاطع تحصیلی مناطق و نواحی 14 گانه استان بجز شهرستان طارم، در شیفت عصر، امروز سوم دی ماه به صورت غیر حضوری و در بستر شبکه شاد پیگیری می‌شود.

 

باران ,

 مرکزی

اسماعیل جیریایی، رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: به دلیل بارش برف و لغزندگی معابر تمام موسسات و آموزشگاه‌های تحت پوشش آموزش و پرورش چه دولتی و چه غیردولتی در شهرستان‌های اراک، شازند، سربند، خنداب، کمیجان و نوبران (شهر و روستا) امروز شنبه سوم دی‌ماه در نوبت عصر به صورت غیرحضوری فعالیت می‌کنند.

وی افزود: امتحانات نهایی و هماهنگ استانی داوطلبان آزاد پایه نهم (بزرگسالان، ایثارگران و راه دور) امروز در حوزه‌های امتحان نهایی برگزار خواهد شد و امتحانات داخلی مدارسی که به صورت غیرحضوری فعالیت خواهند کرد به زمان دیگری موکول خواهد شد.

به دلیل بارش برف و لغزندگی معابر تمام مقاطع تحصیلی شهر و روستای شهرستان‌های اراک، شازند، خنداب و خمین در نوبت صبح امروز نیز به صورت غیرحضوری بوده و مدارس ابتدایی شهرستان‌های کمیجان، فراهان و آشتیان هم غیرحضوری و مدارس متوسطه در این مناطق با یک ساعت و نیم تاخیر آغاز شده است.

همچنین بر اساس اعلام ستاد مدیریت بحران استان مرکزی، به دلیل بارش سنگین برف و لغزنده بودن مسیرها، ادارات شهرستان‌های اراک، خمین، شازند، خنداب، کمیجان، فراهان و آشتیان امروز شنبه (سوم دی‌ماه) با یک ساعت تاخیر آغاز به‌کار کرد.

فارس

اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس اعلام کرد: باتوجه به بارش رحمت الهی و باران و برف در برخی مناطق استان فارس، آموزش و کلاس‌های درس حضوری در روز شنبه سوم دی‌ماه 1401 در نوبت صبح در تمامی مدارس شهرستان سپیدان، پاسارگاد، بخش‌های ارژن، کامفیروز و خسرو و شیرین تعطیل و آموزش و کلاس‌های درس به شکل غیرحضوری و از طریق سامانه شاد و دیگر سامانه‌ها برگزار خواهد شد.

بنا بر این اطلاعیه، امتحانات نهایی پایه دوازدهم و هماهنگ استانی پایه نهم (ویژه بزرگسالان) در این مناطق به قوت خود باقی است و راس ساعت مقرر برگزار خواهد شد، همچنین سایر امتحانات داخلی با تصمیم شورای مدرسه به تاریخ دیگری موکول خواهد شد.

 

                                                                                              بارش برف در سپیدان

باران ,

همدان

آموزش‌وپرورش همدان: به‌علت بارش برف، تمامی مقاطع تحصیلی در کبودرآهنگ، رزن، فامنین، درگزین، اسدآباد، گل‌تپه، سردرود، لالجین، بهار و قهاوند در 2 شیف صبح و عصر تعطیل است.

کهگیلویه و بویراحمد

مدارس ابتدایی شهرستان مارگون و بخش لوداب در استان کهگیلویه و بویراحمد به‌دلیل بارش شدید باران، برف و برودت هوا در نوبت صبح امروز شنبه سوم دی ماه تعطیل شده است.

                                                                                  بارش برف در محور یاسوج -مارگون

باران ,

لرستان

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان جزئیات تعطیلی مدارس نوبت عصر لرستان را تشریح کرد.

 رضا عزتی در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد،با اشاره به آخرین وضعیت تعطیلی مدارس استان لرستان، اظهار داشت: به دلیل بارش برف و برودت هوا فعالیت مدارس پیش‌دبستانی، ابتدایی و متوسطه اول همه بخش‌ها و روستاها نوبت عصر شهرستان الیگودرز امروز شنبه، سوم دی‌ماه تعطیل و همچنین  مقطع پیش‌دبستانی و ابتدایی سطح شهر الیگودرز به صورت مجازی است.

وی افزود: مدارس شهرستان دلفان و بخش بیرانوند همه مقاطع جز کسانی که امتحان نهایی دارند،  تعطیل و آموزش بر بستر شبکه شاد انجام می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان عنوان کرد: در شهرستان ازنا مدارس پیش‌دبستانی و ابتدایی نوبت عصر آموزش مجازی است.

وی بیان کرد: در شهرستان بروجرد همه مقاطع به‌ جز کسانی که امتحان نهایی دارند در نوبت عصر تعطیل و آموزش  به‌صورت مجازی است.

عزتی گفت: در دورود که صبح مدارس پیش‌دبستانی و ابتدایی تعطیل بود، برای نوبت عصر آموزش در همه مدارس حضوری است.

باران , باران , باران , باران ,

اصفهان

رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: تمامی مقاطع تحصیلی 7 شهرستان تعطیل است.

جلال سلمانی در خصوص تعطیلی مدارس تعدادی از شهرستان‌های این استان اظهار داشت: به علت بارش سنگین برف تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان‌های فریدن، فریدونشهر، چادگان، بوئین میان‌دشت، سمیرم، تیران و کرون و خوانسار شنبه سوم دی‌ماه تعطیل است.

رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: همچنین مدارس گلپایگان و منطقه مهردشت با یک ساعت تأخیر فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

                                                                                    بارش برف در اصفهان

باران ,

 چهارمحال و بختیاری

آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری: به‌دلیل بارش برف در سطح استان امروز (3 دی) تمامی مقاطع تحصیلی در شهرستان‌های کوهرنگ، شهرکرد، سامان، کیار، فارسان، بروجن، اردل و بن غیرحضوری شدند.

باران ,

پردیس تهران

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان پردیس از تعطیلی تمامی مقاطع تحصیلی به‌علت بارش برف شدید در شرق استان تهران در نوبت عصر خبر داد.

محمد فروتن در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در پردیس، با اشاره به بارش برف در این شهرستان، اظهار داشت: با توجه به بارش برف و برودت هوا تمام مدارس شهرستان پردیس در تمام مقاطع در نوبت عصر روز شنبه سوم دی‌ماه غیرحضوری خواهد بود.

وی افزود: با ادامه بارش برف و برودت هوا و احتمال یخ‌زدگی، مدارس شهرهای پردیس، بومهن و جاجرود در نوبت عصر تعطیل است.

رئیس اداره آموزش و پرورش پردیس در پایان خاطرنشان کرد: آموزش در فضای مجازی انجام می‌شود و دانش‌آموزان ادامه درس خود را در شبکه‌های مجازی و برنامه شاد دنبال کنند.

قزوین

مطابق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی استان قزوین از صبح امروز میزبان بارش سنگین برف بود که اغلب نقاط استان به ویژه شهر قزوین را سفیدپوش و مدارس را تعطیل کرد.

 به گفته مدیر روابط‌ عمومی آموزش و پرورش استان قزوین تمامی مدارس استان قزوین در همه مقاطع در نوبت بعد از ظهر به علت استمرار بارش برف تعطیل شد و کلاس‌ها به صورت غیرحضوری در شبکه شاد برگزار می‌شود.

همچنین بنا به گفته فرمانده پلیس راه استان قزوین با توجه به شدت بارش برف احتمال ادامه بارش‌ها در ساعات آینده و مه‌آلود بودن منطقه تردد در مسیرهای کوهستانی و گردنه‌ها فقط با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

وی از رانندگان خواست خودرو خود را به تجهیزات ایمنی، وسایل گرمایشی و زنجیرچرخ تجهیز و در صورت امکان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

رعایت فاصله طولی بیشتر با خودروی جلویی، رانندگی با سرعت مطمئنه، اطمینان از سالم بودن وسیله نقلیه قبل از حرکت و اطمینان از سالم بودن سیستم روشنایی و برف‌پاک‌کن از توصیه‌های مهم پلیس راه استان قزوین برای رانندگی در شرایط جوی کنونی است.

در ضمن پلیس راه نسبت به لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید رانندگان که با وجود مه غلیظ تشدید می‌شود، به رانندگان هشدار جدی داد.

باران , باران , باران , باران , باران ,

انتهای پیام/ن+

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …