اخبار

بازگشایی مدارس در استان‌ها| والدین از حضور ایمن دانش‌آموزان در مدارس استقبال می‌کنند + فیلم

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، در ابتدای سال جدید تحصیلی و هم‌زمان با شرایط کرونایی، دورماندن دانش‌آموزان از مدرسه و افت تحصیلی و بروز آسیب‌های جسمی و روانی به دغدغه والدین و دانش‌آموزان تبدیل شده است.

آموزش مجازی در دو سال گذشته بار زیادی از تحصیل دانش‌آموزان را در سالهای کرونایی به‌دوش کشیده است اما شیوه‌های ترکیبی آموزش مجازی و حضوری برای کاهش احتمال شیوع کرونا و در مقابل حذف مضرات آموزش مجازی می‌تواند چاره کار باشد،
در این میان سؤال اساسی این است؛ تدبیر وزارت آموزش و پرورش و مسئولان نظام آموزشی کشور برای بازگشایی حضوری مدارس چیست؟ در جایی که دانش‌آموزان و والدین آموزش حضوری را کنار آموزش مجازی، روش مؤثر می‌دانند، راهکار مسئولان چیست؟

آنچه بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌ها به آن تأکید دارند این است که، دوری از مدارس موجب شده است دانش‌آموزان از اجتماع دور شوند و دوری از دوستان همکلاسی نیز باعث افت روابط اجتماعی شده است که شاید تبعات آن و عوارض اجتماعی ناشی از دوری از مدرسه در سال‌های آینده مشخص شود.

بسیاری از والدین دانش‌آموزان خواستار آموزش‌های حضوری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هستند و در این میان برخی از کارشناسان و والدین معتقد هستند آموزش‌های مجازی مشکلاتی در حوزه یادگیری دانش‌آموزان و ایجاد آسیب‌های اجتماعی، روحی و روانی ایجاد کرده است و باید با در نظر گرفتن تمهیداتی برای سلامت دانش‌آموزان آنان را راهی مدارس کرد.

انتظار والدین از مسئولان چاره‌اندیشی برای برون‌رفت خانواده‌ها و دانش‌آموزان از مشکلات در عرصه آموزش و فراهم شدن آموزش‌های حضوری است.

بی‌تحرکی دانش‌آموزان و حضور در کلاس‌‎های مجازی درصورتی که هنوز در رختخواب‌های خود هستند، نمونه‌ای از آسیب‌های کلاس‌های مجازی است که سبب نگرانی بسیاری از والدین شده است.

به‌گفته کارشناسان مدرسه و کلاس درس کارکردهای مهمی در زندگی آینده دانش‌آموزان دارد که حضور در جامعه یکی از این کارکردها است. برای سال تحصیلی جدید آموزش ترکیبی در مدارس مورد نظر قرار گرفته است که شامل حضور دانش‌آموزان با رعایت فاصله اجتماعی و دستورهای بهداشتی با تعداد کم آنها در هر روز و در هر مدرسه است.

انتهای پیام/ت+

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا