چهارشنبه , 3 مرداد 1403

ایجاد اشتغال از اولویت های دولت و مجلس است

علی حدادی  عصر شنبه در بازدید از پروژه‌های عمرانی شهر جدید هشتگرد ضمن تقدیر از مدیریت و اعضای هیات مدیره شرکت عمران به دلیل فعالیتها و اقدامات ارزشمند در این شهر  اظهار داشت: شهر جدید هشتگرد با وجود انسجام و هم افزایی حاکم در آن آینده خوب و درخشانی خواهد داشت.

وی افزود: ایجاد شهرک صنعتی در طالقان در زمینی به مساحت ۵۲ هکتار، احداث مجموعه تولیدی توسط سرمایه‌گذار خارجی با بیش از ۱۵۰ یورو سرمایه گذاری در نظرآباد، تلاش برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی ساوجبلاغ، منطقه ویژه اقتصادی لیزر با ۱۰۲ هکتار مساحت در چهارباغ و راه اندازی مترو شهرجدید هشتگرد از جمله اقداماتی است که در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان در حال انجام است.

حدادی از تکمیل متروی شهرجدید هشتگرد ابراز خرسندی کرد و گفت: بخش مهمی از مشکلات قطار شهری شهر جدید هشتگرد با پیگیری های شرکت عمران شهر جدید مرتفع و ایمن سازی لازم انجام شده است.

وی افزود:بحث سیگنالینگ نیز با ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه انجام شده و در زمان حاضر مراحل نهایی را طی می‌کند که می‌تواند بستر ایجاد اشتغال را نیز داشته باشد.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر حل مشکل حمل و نقل ایستگاه متروی شهرجدید هشتگرد افزود: متروی شهرجدید هشتگرد می تواند ظرفیت خوبی برای شهرجدید هشتگرد، غرب استان البرز و شهرهای اطراف باشد و مردم آبیک‌ و نظر آباد نیز می‌توانند از آن بهره مند شوند.

حدادی گفت: در بخش مسکن مهر و اقدام ملی در این شهر نیز آمادگی لازم برای تحویل وجود دارد و در زمان حاضر مشکلات انشعابات آب، برق، تلفن و گاز در حال مرتفع شدن است.

 وی افزود: در بخش خدمات عمومی این شهر نیز پیش بینی های مختلفی اعم از احداث سالن‌های ورزشی برای جوانان انجام شده که به زودی تکمیل و در اختیار جوانان شهر قرار خواهد گرفت.

حدادی گفت: در بخش فرهنگی نیز در این شهر اقدامات خوبی در حال انجام است که با اجرای آنها شاهد آینده خوب و درخشانی در شهرجدید هشتگرد خواهیم بود.

 ‏نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت مشکل جدی این شهر بیمارستان و آرامستان است که باید به آن توجه جدی شود.

وی همچنین به اسم شهر اشاره کرد و گفت: شهر جدید هشتگرد یک برند ملی بوده و باید اسم با محتوا داشته باشد و تسریع گردد.

وی همچنین به نشست با فرماندهی انتظامی استان البرز اشاره کرد و از استقرار ناحیه انتظامی در این شهر خبر داد و گفت: استقرار ناحیه انتظامی، بحث امنیتی در این شهر را تامین خواهد کرد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …