افزایش تعداد مراکز توانمندسازی معتادان از نیازهای فردیس است

احمد محمدزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اکنون حدود ۳۰ نفر در مرکز توانمندسازی و جامعه پذیری معتادان فردیس  تحت پوشش قرار دارند که انتظار می رود با افزایش این مراکز تعداد بیشتری از معتادان تحت پوشش قرار گیرند.

وی ادامه داد: خدمات مرکز  توانمند سازی شامل دریافت خدمات حمایتی روانشناختی و ارتقای مهارت‌های شغلی، جستجوی شغل، بازگشت به کار ،  ایجاد سرپناه و بازگشت به شبکه اجتماعی از جمله خانواده  است.

محمدزاده ،هدف از راه اندازی این گونه  مراکز را ایجاد محیطی امن، حمایتگر و عاری از مواد اعتیاد آور برای بهبود یافتگان بی خانمان و بازگشت به جامعه از طریق توانمندسازی فرد جهت یافتن فرصت‌های شغلی و یا تهیه سرپناه عنوان کرد.

وی  افزود: سال گذشته برای پیشگیری از اعتیاد در حوزه ماده ۱۶ معتادان متجاهر حدود ۲۰۰ نفر  و امسال نیز حدود ۵۶ نفر در این شهرستان ساماندهی شدند.

رییس اداره بهزیستی شهرستان فردیس گفت: در حوزه اعتیاد هفت مرکز بازپروری خصوصی در فردیس وجود دارد که یکی از این مراکز به بانوان اختصاص داده شده است.

محمدزاده افزود: برای درمان معتادان و کاهش آسیب های اجتماعی موبایل سنتر و کانکس کاهش آسیب در این شهرستان راه اندازی شد که برای کاهش آسیب های اجتماعی به بیماران پرخطر 

 خدمات روانشناختی و مددکارانه ارائه می دهد.

رییس اداره بهزیستی فردیس  بیان داشت: امسال  ۱۵۰ نفر در طرح اجتماع محور پیشگیری از اعتیاد ،  ۳۶۱ نفر در زمینه آگاه سازی آموزش زندگی خانواده ، ۳۹۲ نفر در زمینه آموزش دوره های پیش از ازدواج ،یاری برگ مشاوره و روانشناختی به افراد بی بضاعت ۲۲ نفر در شهرستان فردیس خدمات دریافت کرده اند.

وی به اجرای طرح مانا برنامه مشارکتی نوجوانان اشاره کرد و افزود:  امسال با وجود تعطیلی مدارس در راستای مهارتهای زندگی برنامه آموزشی برای  ۵۵ دانش آموز در فردیس  اجرا شده و همچنان ادامه دارد.

محمدزاده همچنین به ارائه خدمات کاهش آسیب به ۸۵۰ نفر از کارتن خواب ها و تزریق واکسن کرونا به ۲۷۱ نفر  دیگر را  از خدمات بهزیستی برشمرد.

 رییس اداره بهزیستی فردیس گفت : سه هزار و ۳۵۰ نفر مورد غربالگری بینایی و یک هزار و ۱۲۶ نفر شنوایی در این شهرستان قرار گرفتند.

وی به فعالیت چهار مرکز مثبت زندگی در فردیس و مشکین دشت اشاره کرد و افزود: در راستای اجتماع محور و محله محور سه مرکز دیگر در حال راه اندازی است هر مرکزی  به ۴۵۰ پرونده رسیدگی می کنند.

رییس اداره بهزیستی شهرستان فردیس گفت: پنج هزار و ۱۳۶ پرونده در بخش توانبخشی وجود دارد که از این تعداد سه هزار و ۱۳۵ مستمری بگیر و مابقی در نوبت برای دریافت مستمری هستند بیشتر این افراد معلولان جسمی حرکتی هستند که با جدیت به آنان خدمات رسانی می شود.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …