اخبار

استاندار البرز: بدنبال مچ‌گیری و برخورد قهری در بازدیدها نیستم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، مجتبی عبداللهی در جلسه شورای معاونان استانداری و فرمانداران استان که ظهر امروز با حضور 3 تن از مدیران کل صمت، جهادکشاورزی و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی برگزار شد، اظهار داشت: با به گونه ای برنامه ریزی و اقدام کنیم که نتیجه عملکرد ما الگویی برای سایر استان‌ها باشد.
وی افزود: باید با توجه به شرایط، فرصت‌ها و نیازهای استان تصمیم گیری کنیم و دستورالعمل‌های کلان را در کمترین زمان ممکن بومی سازی و اجرایی کنیم.

استاندار  البرز با بیان اینکه این استان  دارای شرایط خاصی است از این رو ضرورت دارد در نظارت بر چرخه تولید تا توزیع کالا در بازار نظارت جدی به صورت میدانی داشته باشیم و برای این امر فرمانداران باید هوشیارتر و آگاه تر باشند، بیان کرد: در حال حاضر بسیاری از واحد‌های تولیدی به نیروی کار نیاز دارند و تعداد زیادی از افراد نیز بدنبال کار هستند ولی این میان حلقه مفقوده ای برای اتصال بازار کار به متقاضیان کار وجود دارد که باید نسبت به حل آن اقدام کنیم.

استاندار البرز گفت: باید مسئولان مربوطه مانند زنجیر به یکدیگر متصل شوند و ضمن احصای موقعیت‌های شغلی، افراد را متناسب با رشته تحصیلی و مهارت به آن شغل برسانند.

عبداللهی پس از دریافت گزارش عملکرد و برنامه‌های یک ساله شرکت شهرک‌های صنعتی، گفت: باید شهرک‌های صنعتی موجود مورد بازنگری و نیازسنجی قرار بگیرند و مسئولان مربوطه در این راستا برنامه راهبردی برای ایجاد زیرساخت های لازم و بهره برداری حداکثری از ظرفیت‌های موجود ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه مدیران استان برنامه‌های خود را با برش‌های یک ساله و چهار ساله همراه با پیوست مطالعاتی ارائه کنند، افزود: در خصوص ایجاد شهرک‌های جدید نیز به توجیه مناسب و تخصصی نیاز است و برای این امر نیازمند برنامه ای منسجم و عملیاتی هستیم.

وی افزود: مدیران باید برنامه های خود را با پیوست های مطالعاتی در ابعاد مختلف تهیه و تدوین کنند.

عبداللهی در خصوص برنامه های جهادکشاورزی استان، گفت:  باید با جد و جهد و طی بازدید های میدانی و اخذ گزارش های دقیق از تغییر کاربری اراضی کشاورزی در استان جلوگیری شود.

وی افزود: البرز در مرحله انقلاب و تحول کشاورزی بویژه در حوزه کشت گلخانه ای است که فرمانداران و تمامی مدیران مربوطه باید در این مسیر همراه باشند چراکه این نوع کشت، افزایش تولید، اشتغال، درآمد و همچنین صرفه جویی در مصرف آب را در پی دارد.

عبداللهی گفت: تغییر کاربری اراضی با ساخت و سازهای غیر مجاز و گسترش ویلاسازی ها سبب از بین رفتن اراضی کشاورزی بعنوان میراث آیندگان خواهد شد از این رو باید امانت دار باشیم ‌و از هویت باغشهری استان حفاظت کنیم.

استاندار البرز با اشاره به اینکه ضرورت دارد که مسئولان با رصد لحظه به لحظه در حوزه استحفاظی خود، ساخت و ساز غیر مجاز و دیوارکشی برای اراضی باغی را در مراحل اولیه ایجاد سازه، مانع شوند، ادامه داد:  از فرمانداران در خصوص توسعه گلخانه‌ها هر هفته گزارش می‌خواهم چرا که این امر از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: فرمانداران و دفاتر جهادکشاورزی در شهرستان‌ها باید کشاورزان و مردم را برای ایجاد گلخانه تشویق کنند و برای این امر باید ستاد استانی و شهرستانی راهبری توسعه گلخانه ها راه اندازی شود.

عبداللهی با اشاره به اینکه مدیران باید همیشه در محل کار خود حضور داشته و به صورت شبانه روزی از موضوعات حوزه خود با خبر باشند، تصریح کرد:  در بازدیدها بدنبال مچ گیری و برخورد قهری نیستیم ولی باید حضور ما بعنوان مسئول در حوزه‌های مختلف برای مردم ملموس باشد.

انتهای پیام/س

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا