پنجشنبه , 4 مرداد 1403

اردوگاه دانش آموزی شهید بهشتی البرز نیازمند توسعه است

فرشته فهمیده روز دوشنبه درگفت و گو با ایرنا اظهارداشت: وجود اردوگاه‌های فرهنگی- تفریحی دانش‌آموزی ظرفیتی مناسب برای تقویت روحیه آینده‌سازان و تمرین مسئولیت‌پذیری و مهارت‌آموزی به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه اردوگاه های البرز ظرفیتی دارد که می‌توان در ۴ فصل سال از آن با رویکرد ملی واستانی از آن استفاده کرد: اردوگاه‌های دانش‌آموزی مکانی امن برای اجرای برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان در طول سال هستند.

وی بیان داشت: اردوگاه های دانش آموزی در استان‌ها تحت پوشش آموزش و پرورش قرار دارند تا دانش‌آموزان از امکانات و تجهیزات آنها در قالب برنامه تفریحی، سرگرمی و مهارت‌آموزی برخوردار شوند.

فهمیده هدف اصلی از راه‌اندازی اردوگاه‌ها را  رشد شخصیتی، اجتماعی و مهارتی دانش‌آموزان ذکر کرد و یادآورشد: در این فضاها دانش‌آموزان اولین قدم برای تجربه استقلال، خودباوری، اعتماد به نفس و زندگی گروهی را برمی‌دارند.

وی تصریح کرد: جمعیت بالای دانش‌آموزی البرز که با جمعیت کل تعداد زیادی از استان‌های کشور برابری می‌کند، نیاز به امکانات و زیرساخت‌های فرهنگی و آموزشی از جمله اردوگاه‌های دانش‌آموزی دارد.

وی با بیان اینکه در راستای سند تحول بنیادین با عنوان توسعه فضاهای اردوگاهی دانش‌آموزی، روند بازسازی، بهسازی، زیباسازی، توسعه و تجهیز اردوگاه های آیت الله طالقانی و شهید بهشتی کردان از سال گذشته در دستور کاری این استان قرارگرفت،افزود: برگزاری اردوی دانش آموزی موجب شکوفایی استعدادها، تعمیق یادگیری، تمرین آموخته‌ها، مسئولیت‌پذیری، مشارکت و همکاری و آشنایی با فرهنگ‌های بومی، منطقه‌ای و ملی می‌شود.

معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز درخصوص اردوگاه شهید بهشتی ادامه داد: این اردوگاه فرهنگی- تربیتی در ابتدای جاده کردان- ساوجبلاغ که دارای آب و هوای پاک، سالم و طبیعتی بکر با چشم‌انداز زیبایی است، واقع شده، اما به امکانات و نیروی انسانی لازم نیازمند است.

وی گفت: برای احیای اردوگاه شهید بهشتی کمیته‌ای در آموزش و پرورش البرز تشکیل شده است تا این اردوگاه طبق برنامه سازماندهی شود.

فهمیده افزود: این فضا با توجه به موقعیت ممتاز جغرافیایی و امکانات مناسبی که دارد می‌تواند محل مناسبی برای استفاده دانش‌آموزان و فرهنگیان باشد.

وی ادامه داد: از سال گذشته تا کنون اقدامات مناسبی برای ساماندهی وضعیت اردوگاه فرهنگی – تربیتی شهید بهشتی انجام شده است اما با توجه به وسعت آن، توسعه و تجهیز این اردوگاه دانش

آموزی در البرز نیاز به ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار دارد.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموز دارد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …