پنجشنبه , 4 مرداد 1403

اربعین به قدرت نمایی توان اسلام و شیعه در جهان تبدیل شده است

سردار سرنیپ پاسدار بهرام حسینی مطلق روز شنبه در آیین آغاز رسمی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰  که در دبستان دخترانه شاهد شهیدان نیک نژاد آموزش و پرورش ناحیه سه کرج برگزار شد، ابا گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تقارن آن با آغاز سال تحصیلی، افزود: در تاریخ معاصر دو اتفاق مهم رخ داد که یکی از دیگری مهمتر بود.

وی اظهار داشت: یکی اصل پیروزی انقلاب اسلامی بود که پدیده بسیار بزرگی بود و برای خیلی ها باورکردنی نبود که امام خمینی (ره) با مدیریت الهی خودشان در آن شرایط طاغوت زده انقلاب را به پیروزی برسانند و مردم را از این رو به آن رو کنند.

وی  با بیان اینکه انقلاب باعث شد تا جوان های ما برای دین و کشور جان بدهند، گفت: انقلاب ما به تمام معنا مناسب به کار بردن واژه «انقلاب» است زیرا همه چیز متحول شد.

جنگ تحمیلی منجر به تثبیت انقلاب اسلامی شد

حسینی مطلق دیگر اتفاق مهم در عصر حاضر را بروز جنگ تحمیلی دانست و افزود: جنگ تحمیلی عراق بر علیه ایران به خاطر ایثارگری های مردم تبدیل به دفاع مقدس شد زیرا هشت سال بر علیه ما جنگ تحمیل کردند و ما با دست خالی دفاع کردیم ولی سربلند بیرون آمدیم.

وی اظهار داشت: این جنگ بعد از انقلاب اسلامی اتفاق مهمی بود که باعث شد انقلاب ما تثبیت شود و ضعف هایش برطرف شود و برای تداومش برنامه ریزی صورت بگیرد.

وی گفت: دفاع مقدس باعث شد ما از انقلاب به نحو احسن دفاع کرده و آن را تثبیت کنیم و به دنیا نشان دهیم می شود از ارزش های یک ملت دفاع کرد و به کسی وابسته نشد.

فرمانده اسبق سپاه امام حسن مجتبی (ع)‌ استان البرز با بیان اینکه همیشه این سووال مطرح است که چرا جنگ بر علیه ما اتفاق افتاد و می شد جلوی جنگ را گرفت، تصریح کرد: اکنون هم جلوی جنگ های بسیاری را بر علیه کشورمان را گرفته ایما.

وی ادامه داد: اگر کشور ما در ابتدای انقلاب اسلامی از توان بازدارندگی برخوردار بود و اقتدار و مهارت هایی داشتیم و امکاناتی داشتیم، آن را به دشمن نشان می دادیم که نشان دادن قدرت و توان دشمن را منصرف می کرد.

حسینی مطلق با بیان اینکه در سال های ۵۸ و ۵۹ متاسفانه این قدرت بازدارندگی را نداشتیم و تمام استراتژی جنگ به دست نیروهای آمریکایی بود و نیروهای مسلح ما به شکلی بادکنکی بالا آمده بودند، اضافه کرد: به طوریکه وقتی مستشاران آمریکایی از کشور ما اخراج شدند یک باره توان نظامی کشور ما بادش خالی شد.

وی گفت: کار کردن با سلاح ها برای نیروهای مسلح سخت شد و ارتش دچار نابسامانی شد و زمانی بود که سپاه تازه تشکیل شده بود و آماده جنگ نبود به طوریکه سال ۵۹ از قدرت بازدارندگی بی بهره بودیم و دشمن از ما نمی ترسید.

رییس اداره امنیت عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح راه بعدی جلوگیری از جنگ را ائتلاف با کشورهای همپیمان دانست و افزود: ممکن بود با این ائتلاف دشمن بترسد ولی این ائتلاف ممکن شدنی نبود زیرا امام فرمایشاتی کرده بودند و انقلاب را طوری معرفی کرده بودند که حتی برای دوستان ما باورش سخت بود.

وی افزود: کشورهای دوست هم جرات ائتلاف سازی با ما نداشتند اگر چه برخی از آن ها دلشان با ما بود و تا میانه مسیر با ما بودند ولی ائتلاف قدرتمندی که جلوی دشمن را بگیرد به وجود نیامد.

وی خاطرنشان کرد: راه بعدی جلوگیری از بروز جنگ دادن امتیاز و عذرخواهی از انجام انقلاب و صحبت نکردن از استقلال و آزادی و برگشتن از خواسته هایمان بودکه این موضوع برای امام راحل و مردم غیرتمند ما شدنی نبود و امام خمینی (ره) مطمئن بودند با توکل بر خدا می توانیم بر روی پا خود بایستیم.

حسینی مطلق گفت: با دست خالی، با نداشتن قدرت نظامی و با غیرت اسلامی و ایرانی جلوی دشمن ایستادیم، امام این راه را انتخاب کردند که مسیر سختی بود ولی بعد از هشت سال نتیجه آن را دیدیم.

وی افزود: تا پیش از دفاع مقدس در بیشتر جنگ ها امتیاز دادیم و خاک و منطقه ای از کشورمان جدا شد ولی در دفاع مقدس که به نوعی جنگ جهانی بر علیه ما بود وجبی خاک کشورمان از دست ندادیم.

وی یادآور شد: مقابل ما دو ابرقدرت شرق و غرب برای اولین بار کنار هم ایستادند و ۳۰ کشور هم امکانات دادند و دشمن را تا جایی که می شد تجهیز کردند به طوریکه کشوری که از ما کوچکتر و کم جمعیت تبر بود چند برابر ما نیرو و تجهیزات نظامی داشت ولی نتیجه هشت سال به نفع ما تمام شد.

رییس اداره امنیت عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح بیان داشت: امروز هم بعد از ۴۲ سال از انقلاب این ایام را جشن می گیریم زیرا دشمن به هیچ خواسته خود نرسید که یک خواسته اش از بین بردن کشور و جمهوری اسلامی با رسیدن به تهران بود.

حسینی مطلق گفت: پیروزی انقلاب اسلامی مثل بمبی بود که ترکید و تمام مسلمانان و شیعیان را به حرکت واداشت برای همین می خواستند تا این انقلاب را از سر راهشان بردارند.

وی افزود: امروز عراقی که یک زمانی در جبهه مقابل ما بود در اربعین بی صبرانه منتظر شیعیان ایرانی هستند و می گویند اربعین بدون ایران فایده ای ندارد.

وی خاطرنشان کرد که ایستادگی شهدای عزیز اینچنین نتایج گرانقدری به دنبال داشت.

دفاع مقدس همچنان ادامه دارد

حسینی مطلق تصریح کرد: دفاع مقدس ما هشت سال نبود و بعد از سال ۶۷ که جنگ به ظاهر تمام شد عرصه خیلی پیچیده تر شد  و رهبر معظم انقلاب دیدند که اگر امنیت کشورمان را بخواهیم تضمین کنیم باید فراتر کار کنیم به همین منظوربه سوریه، عراق و یمن رفتیم که این حضور شاید با فرستادن چند مستشار یا سربند بود.

وی گفت: فرهنگ دفاع مقدس را چند نفر به این کشورا بردند و اسم یا زینب و یا ابوالفضل را بردند و حاج قاسم سلیمانی مقاومت را طرح ریزی کرد و از دل این مقاومت حزب الله لبنان، فاطمیون، علویون و بسیاری دیگر بیرون آمدند و خیلی از افراد تحت رهبری حاج قاسم موی دماغ استکبار شدند.

رییس اداره امنیت عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: استکبار و صهیونیست در مقابل سوریه و در واقع در مقابل حاج قاسم و انقلاب به زانو درآمدند.

لبنان با موضعگیری انقلاب امنیت خود را تضمین کرد/ادامه عملیات بیت المقدس

وی اظهار داشت: فشارهایی در مناطقی مثل لبنان به وجود آوردند که نفت و گاز و سوخت و دیگر امکانات را از آن ها دریغ کردند ولی دیدیم که یکی از شاگردان امام به نام سید حسن نصرالله برنامه دشمن را به هم زد و کشتی هایی که از ایران نفت و بنزین خریده بودند بعد از مدتی به لبنان رسیدند و با موضع گیری انقلاب امنیت خود را تضمین کردند.

حسینی مطلق گفت: همیشه در همه جای دنیا نفت کش رها را اسکورت می کنند ولی کشتی هایی که به سمت لبنان هم رفتند اسکورت نشدند زیرا به قدری اقتدار جمهوری اسلامی و حزب الله در لبنان قوی بود که این کشتی ها بدون هیچ مشکلی رسیدند که این عملیات ادامه عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر است.

وی با بیان اینکه حزب الله لبنان هم چند روز بعد از عملیات بیت المقدس ما شکل گرفت، افزود: چند نفر آن زمان اکنون قدرت اسلام در منطقه و عامل بازدارنده اسراییل شده است.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی امروزه از این نمادهای قدرت زیاد دارد، تصریح کرد: امروز دنیا دو جبهه بیشتر نیست که جبهه اسلام واقعی و مقاومت و جبهه استکبار است.

وی گفت: جبهه مقاومت با مدیریت رهبر انقلاب و حاج قاسم سلیمانی توانست کشورهای دیگر همچون روسیه را نیز به میدان بیاورد لذا آن ها هم آمدند و یک جبهه قدرتمند شدیم.

حسینی مطلق افزود: چند روز پیش که رییس جمهور در پیمان شانگهای شرکت کردند و ایران یک عضو رسمی شد به یکی از نداشته های زمان جنگ رسیدیم.

وی اذعان داشت: اکنون جمهوری اسلامی ایران قدرت بازدارندگی زیادی از جمله قدرت موشکی و پهبادی دارد به طوریکه زمانی آرزوی ساخت حتی یک فشنگ را داشتیم ولی امروز با تکنولوژی بومی خود گران قیمت ترین و بلندپروازترین هواپیمای آمریکایی را که حدود ۲۲۰ میلیون دلار قیمت داشت زدیم.

رییس اداره امنیت عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: امروز جمهوری اسلامی در قدرت بازدارندگی دست برتر را دارد و امروز جهان در مقابل جمهوری اسلامی مثل یک صفحه شطرنج می ماند.

وی افزود: در این صفحه شطرنج طراحی شده بعد از ۴۲ سال در تمام عرصه ها پیروز بوده ایم به جز کارهای اقتصادی و سیاسی که خیلی انقلابی عمل نکرده ایم که اگر انقلابی بود پیروزی از آن ما بود ولی در عرصه های امنیتی و نظامی پیروز بوده ایم.

وی با بیان اینکه این قدرت حتی در کشورهای منطقه به طوری گسترش یافته که جرات هر گونه تعرض را از دشمن گرفته است، اظهار داشت: از تجارب آن دوران استفاده شده که اکنون به این قدرت رسیده ایم.

حسینی مطلق نمونه این قدرت موشکی را تا آنجا دانست که اگر نصف یک میز را بخواهیم بزنیم می توانیم اینکار را بکنیم که همه این توان به پشتوانه جمهوری اسلامی انجام شده ولی پشتوانه اصلی کشور ، رزمندگان، مردم، دانش آموزان و معلمان هستند که فرزندان کشورمان را با این فرهنگ بار بیاورند که کار کوچکی نیست.

در این آیین زنگ آغاز سال تحصیلی و زنگ مقاومت به صورت نمادین نواخته شد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …