اجر‌ای طرح ناظر یک و ۲ برای مقابله با بدحجابی / راه‌اندازی قرارگاه مقابله با قاچاق در حوزه بهداشتی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج به نقل از پایگاه خبری پلیس‌، سردار ‌قاسم رضایی‌ ‌‌با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  مبنی بر همدلی مومنانه و پیشقدم بودن ناجا در این طرح اظهار داشت: مقابله با کسانی که امنیت جانی مردم را به خطر انداخته و به احتکار و قاچاق اقلام به خصوص  کالاهای بهداشتی در استان ها و مرزها می‌پردازند را در دستور کار قرار داده‌ایم.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه قرارگاه مقابله با قاچاق به ویژه در حوزه بهداشتی در نیروی انتظامی راه‌اندازی شده است، افزود: البته احتکار و قاچاق کالا به خصوص در حوزه‌های بهداشتی، در روزهای اول بیشتر بود، اما با اطلاع‌رسانی به موقع مردم و اقدام سریع نیروی انتظامی و قوه قضائیه کاهش یافته است.

سردار رضایی ادامه داد: حفظ سلامت جامعه در اولویت ما‌ست و به همین منظور پلیس امنیت اقتصادی وارد عمل شده و سیستم بهداشت در استان‌ها نیز به صورت جدی فعال است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به رعایت عفاف و حجاب به عنوان مطالبه جدی شهروندان اشاره کرد و گفت: مردم از بدحجابی و پوشش عده اندکی، آزرده خاطر‌ند و این مطالبه‌ای است که از تمام دستگاه‌ها دارند، گلایه برخی نیز این است که چرا تمام دستگاه‌های مرتبط وظایف‌شان را در این رابطه انجام نمی‌دهند که البته مطالبه به حقی است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی از اجرای طرح ناظر یک و 2 برای مقابله با بدحجابی خبر داد و خاطر نشان کرد: طرح ناظر یک، مربوط به عدم رعایت حجاب در خودروهاست که در این طرح برای بار اول پیامک‌هایی به گوشی تلفن همراه فرد ارسال و در بار دوم احضار و تعهد کتبی و در بار سوم نیز در قانون تعریف‌هایی صورت گرفته است.

سردار رضایی ادامه داد: طرح ناظر 2 مربوط به اماکنی از جمله فروشگاه‌هاست که در این طرح نیز نیروی انتظامی با حمایت شهروندان برنامه‌هایی را در دستور کار دارد.

انتهای پیام/ش