چهارشنبه , 3 مرداد 1403

اجرای برخی طرح ها مانع خاموشی های بیشتر در کشور شده است

غلامعلی رخشانی مهر روز چهارشنبه در همایش بین المللی صنعت برق در کرج افزود: سال ۹۸ پیش از شیوع کرونا در ستاد صنعت برق  برنامه ای تدوین شد تا  با همکاری شرکت های توزیع برق  به عنوان سند بالا دستی و  نقشه راه هوشمند سازی در کشور اجرایی شود.

وی ادامه داد: این برنامه در پنج محور، ۲۴ مرحله و ۷۶ ماموریت  در قالب تعیین مجری  طراحی و اقدامات عملیاتی  آن در شرکت های توزیع برق کشور شکل گرفت.

رخشانی مهر گفت :  مدیریت انرژی ، مدیریت هوشمند سازی و تاب آوری و  ارتباط با مشتریان از مهمترین محورهای این برنامه بوده که نقش موثری در مدیریت انرژی و کاهش مشکلات در صنعت برق کشور داشته است.

وی افزود: امروز  خدمات غیر حضوری دربستر اپلیکیشین برق من ، سامانه برق ایران و بسیاری از سامانه هایی شرکت های توزیع  برق کشور راه اندازی شده اند که بخشی از دستاوردهای این برنامه و سند بالا دستی است.

معاون وزیر نیرو بیان داشت: طبق این سند بالادستی  در سال در سال ۹۹  تعداد  ۲۹۴ هزار مشترک و در سال ۱۴۰۰ تعداد  ۳۴۸ هزار مشترک بزرگ صنعتی و کشاورزی قراردادبا شرکت توزیع نیروی برق داشتند که زمان مصرف برق را از ساعت اوج بار به ساعت های دیگر منتقل کنند.

وی ادامه داد: اگراین اقدامات نبود درروزهای سخت تابستان امسال می بایست به جای عدد ۲ هزارو ۵۰۰  مگاوات خاموشی،  عدد ۱۵ هزارمگاوات خاموشی را در کشور تجربه می کردیم که این اقدام باعث شد که این اتفاق نیفتد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …