اخبار

آزادسازی ۱۳۰ هزار مترمربع زمین کشاورزی در فردیس

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فردیس گفت:۱۳۰ هزار متر مربع از زمین های کشاورزی در شهرستان فردیس آزادسازی شد.

آزادسازی ۱۳۰ هزار مترمربع از زمین های کشاورزی فردیسبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز، علیرضا بدری گفت: ۱۳۰ هزار متر مربع زمین های کشاورزی غیرمجاز فردیس با حکم قضایی و باهمکاری نیروی انتظامی و در اجرای تبصره ۲ بند ۱۰ قانون حفاظت از زمین های زراعی و باغی با حکم دادستان عمومی و انقلاب شهرستان و کلانتری ۱۵ مشکین دشت فردیس تخریب شدند.

بر اساس قانون حفظ کاربری زمین های زراعی و باغی هرگونه ساخت و ساز در خارج از محدوده قانونی شهر‌ها و روستا‌ها بدون اخذ مجوز از کمیسیون تبصره یک ماده یک قانون مذکور ممنوع می‌باشد و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فردیس گفت: به منظور اجرای قانون مذکور ساخت و ساز غیر مجاز در این شهرستان شامل، ۸۰ مورد تفکیک و قطعه بندی غیر مجاز، دیوارکشی غیرمجاز به تعداد ۱۵۰ مورد به طول تقریبی ۲ هزارو۷۰۰ مترمربع، بنا و انباری پنج واحد به مساحت ۴۰۰ مترمربع، فونداسیون ۲ مورد به مساحت تقریبی ۱۶۰ متر مربع، محوطه سازی و ایجاد راه ۲۰ مورد به مساحت تقریبی چهار هزار متر مربع وآلاچیق و سکو سه مورد به مساحت تقریبی ۱۵۰ مترمربع تخریب و جمع آوری شد.

بدری از مردم خواست از خرید املاک فاقد مجوز خودداری کنند و قبل از انجام معامله از مراجع مربوط از جمله جهاد کشاورزی فردیس استعلام نمایند تا مورد سوء استفاده افراد سودجو واقع نشوند.

به گفته مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فردیس مردم برای حفظ زمین های زراعی و باغ‌ها هرگونه تبدیل و تغییر کاربری غیرمجاز را به سامانه ۱۳۱ گزارش کنند.

شهرستان فردیس حدود ۲ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا