چهارشنبه , 30 خرداد 1403

۷۰۰ دانشجو معلم وارد دانشگاه فرهنگیان البرز شدند

سعید احد زاده روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: دانشگاه فرهنگیان با هدف تربیت نیروی انسانی توانمند و شایسته از نظرعلمی- مهارتی برای تدریس در مدارس کشور و ارتقای سطح دانش تخصصی معلمان شاغل در پایه‌های مختلف تحصیلی فعالیت می کند.

وی خاطرنشان کرد: دردانشگاه فرهنگیان البرز رشته‌های مختلفی ازجمله علوم تربیتی، ریاضی، فیریک، شیمی، معارف اسلامی، عربی و جغرافیا آموزش داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه معلمی شغلی ارزشمند درجامعه است که در آن باید افرادی متعهد،دلسوز،توانمند، سالم، مسوولیت پذیر، مذهبی و فرهنگ دوست مشغول بکار شوند،عنوان کرد: هر فردی که در عرصه تعلیم و تربیت وارد می شود باید ویژگی های یک معلم خوب را داشته باشد.

احد زاده تصریح کرد: انتخاب درست افراد توانمند و با صلاحیت برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان در واقع زمینه ۳۰ سال فعالیت کیفی در آموزش و پرورش بوجود می آید.

وی یادآورشد: دانشجو معلمان جدید از فرآیند از بین یک هزار و ۱۰۰ نفر داوطلب کنکور ۱۴۰۰ پس از فرآیند مصاحبه علمی –تخصصی انتخاب شده اند.

وی ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان یک فضای آموزشی- تربیتی مهم و تاثیرگذار در بین مراکز آموزش عالی است زیرا در پرورش نیروی انسانی آموزش و پرورش رسالت بسیار مهمی برعهده دارد.

مدیرامور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان البرزبا بیان اینکه برای تربیت نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش البرز نیاز به فضای مناسب دانشگاه فرهنگیان داریم، عنوان کرد: اختصاص مکان مناسب به دانشگاه فرهنگیان استان به دلیل اثر بخشی و کارایی هر چه بیشتر نظام آموزشی و پاسخگویی به نیازها و مطالبات دانشجو معلمان باید در اولویت قرار گیرد.

احد زاده تاکید کرد: سالانه به علت مهاجرت ها،شاهد رشد بالای جمعیت دانش آموزی درالبرز هستیم که ضرورت دارد، نیروی انسانی استان نیز متناسب با این جمعیت افزایش یابد.

استان البرز حدود ۵۰۰ هزار دانش آموز و ۲۴ هزار فرهنگی دارد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …