چهارشنبه , 30 خرداد 1403

۱۷ هزار شماره تلفن ثابت جدید در مخابرات البرز فعال شد

عبدالله  بیان روز سه شنبه  در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت : با افزایش این تعداد ، شمار کل تلفن های فعال در این استان به یک میلیون و ۱۰۰هزار شماره فعال رسیده است .

وی اضافه کرد: ظرفیت های لازم برای ارائه خدمات گسترده فیبر نوری در این استان آماده است و ساکنان البرزمی توانند از این ظرفیت در حوزه ارتباطات استفاده کنند.

وی اضافه کرد که با وجود مشکلات فراوان بخش قابل توجهی از شبکه فیبر نوری استان احداث شده اما انتظار می رود مردم از این شبکه برای فعالیت های اینترنت پرسرعت بیشتر بهره ببرند.

بیان  خاطرنشان کرد: در زمان حاضر بیش از چهار هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری در استان البرز ایجاد شده و با تلاش های انجام شده در سال جاری بیش از یک هزارو ۳۰۰ خط  فیبر نوری واگذار که آمار کل واگذاری ها به حدود ۶ هزار و ۹۰۰خط رسیده است.

وی تاکید کرد که تحقق سیستم فیبر نوری دراستان البرز نیازمند همکاری و مشارکت بیشتر با سازمان نظام مهندسی و سایر دستگاه های اجرایی است و باید قبل از ساخت وسازها این ظرفیت در مکان های مسکونی ، تجاری ، اداری و صنعتی فراهم شود.

وی  یادآور شد که با نصب یک فیبر نوری در یک مجتمع انبوه سازی شده تمام مشترکان می توانند از خدمات ارتباطی  تلفن و اینترنت به سهولت استفاده کنند.

بیان  گفت: در حوزه اینترنت «ای دی اس ال » نیز درسال جاری ۲۲ هزار مشترک جدید به این حوزه متصل شدند که اکنون این امار به ۱۷۸ هزار  مشترک رسیده  است.

وی در خصوص آمار دایری «وی دی اس ال»  در البرز بیان داشت که اکنون ۲ هزارو ۹۵۰ شماره در مخابرات این استان این حوزه فعال  است 

مدیر اداره کل مخابرات البرز  یادآور شد که استان البرز در شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات اتحادیه بین المللی مخابرات نیز به لحاظ تلاش های صورت گرفته همواره جزو استانهای برتر کشور است.

وی گفت : ضریب برخورداری از تلفن ثابت در این استان نیز ۳۷ درصد بوده درحالی که میانگین کشوری ۳۴.۵۳ درصد است.

بیان تاکید کرد: با وجود شیوع کرونا در کشور و استان البرز میزان زیر ساخت های مخابراتی در این استان  افزایش یافته است.

وی ادامه داد : در حوزه توسعه فیبر نوری با اینکه البرز به لحاظ جغرافیایی کم وسعت  است اما ۶۱ کیلومتر توسعه فیبر نوری امسال داشته ایم  و با توجه به فشردگی البرز در بحث صنعتی و امثال آن  سختی کار توسعه  فیبر نوری بسیار زیاد است.

مدیر اداره کل مخابرات منطقه البرز افزود  : در اجرای طرح توسعه شبکه فیبر نوری و برخی خدمات مخابراتی با چالش هایی مانند تعارض ملکی مواجه هستیم که انتظار می رود شهرداری ها و سایر دستگاه های اجرایی در این زمینه بیشتر همکاری کنند.

وی همچنین به  سایر خدمات مخابرات استان اشاره کرد و گفت: اکنون ۷۵ دفتر پیشخوان دولت  در این استان خدمات مختلف به مردم ارائه می دهند.

وی بیان داشت : ۸۴ درصد از مشترکان تلفن ثابت البرز زیر ۲۰ هزار تومان برای مخابرات درآمد زایی دارند در حالیکه میزان هزینه کرد ها بابت توسعه شبکه های مخابراتی بالا است.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …