چهارشنبه , 5 اردیبهشت 1403

چهار هزار شورای دانش آموزی در مدارس البرز فعالیت دارند

فرشته فهمیده روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: در این شوراها  ۶۷ هزار و ۴۷۳ نفر دانش آموز در پایه های مختلف تحصیلی عضو هستند.

وی با اشاره به اینکه در بیست و چهارمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی البرز ۳۱۰ هزار و ۵۰۸ نفر شرکت کردند، خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی جاری ۱۴ هزار و ۸۴۳ نفر در قالب شورای دانش آموزی استان فعالیت دارند.

فهمیده بیان داشت: ۱۰ هزار و ۷۰۳ دانش آموز البرز نیز به عضویت انجمن های شورای دانش آموزی از جمله انجمن قرآن، عترت و نماز، علمی و آموزشی ، فرهنگی و هنری، بهداشت و سلامت محیط، تربیت سیاسی و اجتماعی، تربیت بدنی، مناسبت ها، هلال احمر، مهارت های زندگی و اجتماعی، صلح ، دوستی و گردشگری، فضای مجازی و انتظامات و پشتیبانی درآمده اند.

وی با بیان اینکه شورای دانش‌آموزی فرصتی برای رشد مهارت‌ فردی اجتماعی دانش‌آموزان است،یادآورشد: شورای دانش آموزی فرصت بی نظیر تربیتی در مدرسه به منظور رشد همه جانبه مهارت های فردی و اجتماعی و توسعه مشارکت دانش آموزان در فعالیت های تربیتی و آموزشی است.

فهمیده تصریح کرد: حدود ٢۴ سال قبل و در پی تاکیداتی که رهبر معظم انقلاب بر انجام انتخابات و اهمیت آن داشتند مجموعه آموزش و پرورش را بر این داشت تا مهارت انتخابات را در میان دانش‌آموزان توسعه دهد.

وی اضافه کرد: این شورا به دانش آموزان کمک می کند تا با انتخابات صحیح، دقیق و راه‌های شناخت کاندیداها که مهم‌ترین مباحث همه انتخابات‌ است آشنایی پیدا کنند.

فهمیده عنوان کرد: دانش‌آموزان امروز، آینده‌سازان و انتخابگران آینده هستند و اصلی‌ترین مهارت برای اینکه بتوانیم جامعه‌ای پویا و توسعه‌یافته داشته باشیم مهارت انتخاب است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: دانش‌آموزان به عنوان مشاورانی امین و تیزبین در بطن جامعه هدف آموزش و پرورش، می‌توانند نظراتشان را به عنوان اعضای شورای دانش آموزی در هر مدرسه ارائه دهند.

وی افزود: هرچند که دانش‌آموزان در مدارس به صورت صد درصدی حضور ندارند اما در همین نوع بازگشایی و آموزش ترکیبی هم نظر دانش‌آموزان مهم است و می‌تواند در تصمیم‌گیری‌ها موثر باشد.

فهمیده گفت: در گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب تاکید فراوان بر جوان‌گرایی دارند و با برگزاری این رویداد فرهنگی و دانش آموزان با مشارکت آگاهانه در فعالیت‌های مشورتی نظام تعلیم‌ و تربیت و حضور حداکثری در انتخابات شورای دانش‌آموزی اقدام به انتخاب اصلح‌ترین و موثرترین افراد برای شوراها ی دانش آموزی کردند.

وی تاکید کرد: اعضای شورای دانش‌آموزی در خصوص مسائل مختلف آموزشی با حضور دبیران و معاونان آموزشگاه در حوزه‌های مختلف مربوط به کمیته‌ها تصمیم‌گیری و با تشکیل انجمن‌های فعال در مدرسه نسبت به مصوبات کمیته اقدام می‌کنند.

استان البرز حدود ۵۱۲ هزار دانش آموز دارد.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …