سه شنبه , 26 تیر 1403

پرداخت بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در البرز

به گزارش خبرنگار مهر، رامین ربیعی بعد از ظهر پنجشنبه در نشست مشترک وزیر امور اقتصاد و دارایی با فعالان اقتصادی استان البرز اظهار کرد: این امر به واسطه هماهنگی میان مسؤولان استانی و حمایت ویژه دکتر عبدالهی استاندار البرز و معاونت امور اقتصادی استانداری رقم خورده است.

وی افزود: سال گذشته بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید و ۲۸۵ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ به بنگاه‌های اقتصادی متقاضی در استان البرز پرداخت شده و با وجود بالاترین پرداخت در سطح کشور، مبالغ تبصره ۱۸ کفاف استان را نمی‌دهد و پیشنهاد می‌کنیم با توجه به میزان درخواست ثبت شده، حداقل ۲ هزار میلیارد تومان به استان تخصیص داده شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به نگاه ویژه دولت در خصوص توسعه صادرات غیرنفتی تصریح کرد: هم اکنون بخش عظیمی از صادرات به کشورهای همسایه به صورت «ریالی» است و صادرکنندگان برای رفع تعهد ارزی باید «دلاری» بازپرداخت داشته باشد؛ در این خصوص به ویژه در مورد کشورهای همسایه باید راهکار ارائه شود تا بتوانیم صادرات را نیز ارتقا دهیم.

وی با اشاره به اینکه واردات مواد اولیه به کشور با مشکلاتی مواجه است، اضافه کرد: بانک‌ها در این خصوص و برای یک همکاری مناسب به یک جمع بندی خوب نرسیده‌اند، در همین راستا نیاز داریم از سوی وزارت صمت و اقتصاد هماهنگی صورت گیرد تا بانک‌ها همراهی لازم را داشته باشند.

ربیعی بیان کرد: با همکاری و همراهی مناسب بانک‌های البرز و طبق اسناد و مدارک موجود، این استان طی سال‌های گذشته و امسال بالاترین میزان پرداخت تسهیلات رونق تولید را داشته و جایگاه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

وی با یادآوری فرصت مناسب فرودگاه پیام به عنوان هاب منطقه‌ای توسعه صادرات کارگو، به گرانی سوخت کارگو در این فرودگاه اشاره کرد و گفت: پیشنهاد می‌کنیم برای تخصیص سوخت ارزان قیمت برای فرودگاه پیام، می‌توانیم از ظرفیت مالیات‌های دریافتی موجود و درآمدهای موجود که از واحدهای صنعتی استان البرز انجام می‌شود، استفاده کنیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز به در دسترس نبودن آمار دقیق صادرات البرز پرداخت و افزود: آمار دقیقی از صادرات استان از طریق سامانه گمرکات نداریم، چرا که مبدأ مشخص نیست، درخواست داریم دسترسی به استان بدهند تا صادرات از مبدا استان مشخص شود.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …