شنبه , 29 اردیبهشت 1403

هشدار پلیس فتا البرز درخصوص همراه بانک های جعلی در گوگل پلی

 سرهنگ رسول جلیلیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مجرمان سایبری با اهداف خاص خود اقدام به طراحی و ارسال اپلیکیشن های جعلی بانک های صادرات، کشاورزی و سپه به گوگل پلی و تشویق کاربران به  بروزرسانی یا نصب اپلیکیشن های جعلی می کنند.

وی ادامه داد: این اقدام  مجرمان سایبری  زمینه دسترسی غیرمجاز،  اخاذی و آلوده سازی گوشی تلفن همراه کاربران و برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی آنان را فراهم می سازد.

وی اضافه کرد: با رصد کارشناسان پلیس فتا و  گزارش های  متعدد دریافتی از کاربران ، ضمن تاکید بر این فرآیند مجرمانه و اخذ دستور قضایی مبنی بر شناسایی، برخورد با مرتکبان و سایر اقدامات بین المللی در خصوص حذف این اپلیکیشن های جعلی از اپ استورهای خارجی ادامه دارد.

 جلیلیان به کاربران توصیه کرد: در صورت نیاز به نصب اپلیکیشن های بانکی از طریق  مارکت های داخلی و یا سایت های رسمی بانک های عامل اقدام کنند.

وی یادآورشد : کاربران همچنین  سایر اپلیکیشن های فعال مورد نیاز خود را باید به همین طریق دریافت و از نصب اپلیکیشن های آلوده که غالبا لینک آنها توسط مجرمان سایبری از طریق ارسال پیام و یا پیامک ها به وسیله پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی برای آنها ارسال می شود،  خودداری کنند .
رییس پلیس فتا البرز از شهروندان خواست که در صورت مواجهه با موارد مشکوک و یا نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی تخصصی می توانند از طریق سایت رسمی پلیس فتا  و یا شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ اقدام کنند

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …