نمایشگاه صنایع‌دستی در کرج برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از   کرج، فریدون محمدی در نشست خبری که در سالن جلسات اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی از 9 تا 12 بهمن ماه سال جاری در محل برگزاری نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود، اظهار داشت: با گذشت 2 سال از کرونا صنعت گردشگری بزرگترین لطمه را دید  و در حال حاضر شرایط گردشگری وارد فاز جدیدی شده است.

وی با بیان اینکه تدارکات گسترده ای برای نمایشگاه  به نسبت سال‌های  گذشته در نظر گرفته شده است ، افزود: در نمایشگاه بین المللی برای استان البرز  در فضای اصلی 300 متر در نظر گرفته شده و به جز این مورد صنعتگران می‌توانند از این ظرفیت برای نمایش محصولات خود استفاده کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان البرز با بیان اینکه  برای نخستین بار سیاه چادر عشایر  که دارای شتر هستند در فضای 200 متری بیرون نمایشگاه مستقر می‌شود ، خاطرنشان کرد: در این سیاه چادرها محصولات عشایری توزیع می‌شود.

محمدی با بیان اینکه در این 3 روز مسئولان کشوری و استانی از این نمایشگاه دیدن می کنند، گفت: این نمایشگاه از اکسپو دبی  الهام  گرفته و تمام فضای نمایشگاه  تاچ اسکرین است و  از فناوری اطلاعات برای معرفی قابلیت‌های گردشگری استان البرز استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه از گروه موسیقی اصیل  و ایرانی در این نمایشگاه استفاده می‌شود و در محل غرفه اصلی ورکشاپ صنایع دستی اصلی  در غرفه اصلی استفاده می‌شود، عنوان کرد: صاحبان برندها  در این نمایشگاه دعوت می شوند و در نمایشگاه رونمایی از میراث بان افتخاری برای اولین بار انجام می شود و کارت میراث بان افتخاری به افراد میراث بان داده می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان البرز گفت: اولین کتاب گردشگری از کتاب نابینایان و کم بینایان نیز به خط بریل رونمایی در این نمایشگاه رونمایی می‌شود.
وی با بیان اینکه استاندار  البرز به حوزه گردشگری توجه و نگاه اقتصادی  دارد، عنوان کرد: استان البرز این روزها مقصد گردشگری است و 22 دستگاه اجرایی در تعطیلات عید نوروز برای این موضوع مشارکت می کنند.

محمدی با بیان اینکه شهرداری‌ها  یکی از مهمترین عناصر گردشگری در شهرهای بزرگ هستند، عنوان کرد: در ایام عید در پارک ایران کوچک جشنواره مختلفی در ایام نوروز برگزار می شود و در کاخ شمس از 22 بهمن  جشنواره های مختلفی تا پایان تعطیلات عید برگزار می‌شود.

وی با اشاره اینکه در عید هر شهرستان وظیفه دارد جشنواره روستایی در هر روستا در هر روز با موضوعات مختلف برگزار کند ، گفت:  امسال برای اولین بار در محور کرج – جاده چالوس نمایشگاه صنایع دستی برگزار می‌شود و  توزیع بسته‌های  کرج کردی و البرز گردی در دستور کار قرار دارد.

محمدی با اشاره به اینکه کاروانسرای شاه عباسی امیدواریم تا عید باز شود و کاربری ان به صنایع دستی تبدیل می‌شود ، عنوان کرد: در ایام نوروز  کاخ سلیمانیه و ینگه امام باز است و کاخ ناصری در شهرستانک در حال مرمت است.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان البرز با بیان اینکه در سنوات قبلی در شورای شهر مصوب شد تا محله مصباح احیا شود ادامه داد: قرار شد که سنگ فرش خیابان امام زاده حسن تا کاروانسرا شاه عباسی ادامه پیدا کند و تاکسی های این مسیر حذف شود.

انتهای پیام/س