سه شنبه , 2 مرداد 1403

نصب تجهیزات بازی فاقد استاندارد در اماکن تفریحی البرز ممنوع است

«امیر حسین محتشم»  روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نزدیک شدن به فصل بهار و حضور تدریجی شهروندان در پارک ها و اماکن تفریحی گفت: پارک ها و اماکن تفریحی، بازی و ورزشی استان تحت نظارت مستمر بازرسان و کارشناسان استاندارد استان قرار دارد.

وی تصریح کرد: اجازه نخواهیم داد با نصب و راه اندازی تجهیزات فاقد استاندارد در بوستان ها و محل های تفریح و ورزشی  سلامت شهروندان با خطر مواجه شود.

مدیرکل استاندارد البرز اظهار داشت : بر اساس مصوبات شورای عالی استاندارد، برخی از تجهیزات و وسایل تفریحی، ورزشی بدون تاییدیه سازمان ملی استاندارد ممنوع است و بهره برداران ملزم به اخذ مجوز های مشمول استاندارد سازی می باشند.

محتشم افزود: لازم است مراحل مختلف ساخت، نصب و بهره برداری از این تجهیزات تحت نظارت و  تایید بازرسان سازمان ملی استاندارد انجام شود.

وی گفت: خارج کردن تجهیزات فرسوده از دسترس عموم، لحاظ کردن استانداردسازی در قراردادها با بخش خصوصی، خرید تجهیزات و وسایل بازی مطابق با استانداردهای تعیین شده از اقدامات است که باید مورد توجه خاص قرار گیرد.

مدیرکل استاندارد البرز افزود:  در این راستا از ابتدای سال جاری تعداد ۳۴۱ مورد بازرسی، بازدید فنی و ایمنی از وسایل و تجهیزات بازی استان با هدف حمایت از حقوق شهروندان به ویژه کودکان، توسط کارشناسان این اداره کل و شرکت های بازرسی صورت پذیرفته است.

محتشم تاکید کرد: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، توصیه می شود قبل از آغاز فصل بهار استانداردسازی تجهیزات بازی در برنامه کاری ارگان های مسوول به ویژه شهرداری ها قرار گیرد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …