سه شنبه , 2 مرداد 1403

مشکلات اقتصادی و سلامت مردم باید مرتفع شود

سید محمد حسینی دوشنبه شب در مراسم گرامیدشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر که در مسجد جامع رجایی شهر کرج برگزار شد افزود: حل مشکلاتی چون اقتصاد و سلامت صبر وحوصله می خواهد اما نباید در این زمینه تعلل  داشت.

وی با اشاره به اینکه امروز نباید دلسرد شد و همچنان با پایبندی به ارزشه ای اسلامی در مسیر پیشرفت قرار گرفت، گفت: ترور شخصیت ها در طول تاریخ انقلاب جمهوری اسلامی بیانگر دوران سختی است که پشت سر گذاشتیم .

حسینی بیان داشت: ۱۷ هزار شهید ترور داریم که ۱۲ هزار نفر از آنان توسط گروهک منافقین به شهادت رسیده اند.

معاون امور مجلس ریاست جمهوری افزود: گروهک منافقین امروز در آغوش کشورهای غربی از جمله فرانسه قرار دارد و با حمایت دشمنان انقلاب اسلامی ما را متهم به خشونت می کنند.

حسینی ادامه داد: غربی ها منتظر هستند تا  فردی به جرم جاسوسی در ایران اسلامی دستگیر شود آنگاه شروع به داد فریاد کنند.

وی یاد آورشد: درس های فراوانی می توان از زندگی شهیدان  رجایی و باهنر داشت و متاسفانه طی ۴۰ ساله گذشته از این موضوع مهم فاصله گرفتیم و اغلب آسیب ها نیز به دلیل این فاصله گرفتن است.

معاون رییس جمهور در امور مجلس افزود: اگر روحیه انقلابی در تمام سطوح وجود داشته باشد بسیاری از مشکلات قابل حل است.

وی گفت: دولت سیزدهم مصمم به بازگشت  دوباره به آرمان های انقلاب اسلامی است و مردم باید این مهم را مطالبه کنند و رهبر معظم انقلاب پیوست عدالت را برای هر طرح و لایحه در سخنرانی اخیر خود مورد تاکید قرار داده است.

حسینی بیان داشت: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب باید ارگان ها و نهادها دراین مسیر حرکت کنند چراکه جبهه مقاومت چشم به ایران اسلامی دوخته است.

وی ادامه داد: برخی از وزرای دولت سیزدهم پس از رای اعتماد از مجلس کار را شروع کردند حتی رییس جمهوری نیز پس از حضور در مرقد امام (ره) و بیعت با ایشان و شهدای انقلاب اسلامی جلسه هیات دولت را تشکیل داد.

حسینی تاکید کرد: اکنون زمینه مساعد است و مردم با تمام وجود باید در صحنه کما فی سابق باشند و همراه مسوولان مشکلات را حل کنند.

وی درادامه بیان داشت: به رغم تبلیغات منفی دشمنان و اجرایی نشدن بسیاری از وعده ها و رونق ها حدود ۵۰ درصد مردم در انتخابات مشارکت کردند .

معاون رییس جمهوری در امور مجلس افزود: اگرچه مشکلات بسیاری داریم اما قوای سه گانه،نهادهای انقلابی  و مردم پای کار هستند.

وی تاکید کرد: هرجا مسوولان همت کنند راه ها باز می شود و امروز رییس جمهوری داریم که پا به کار بوده و حتی به غسالخانه  نیز در این شرایط سخت شیوع کرونا بازدید می کند.

حسینی افزود: رییس جمهوری امروز با روحیه با نشاط و امیدوارانه کار را دنبال می کند و ترکیب کابینه دولت سیزدهم افراد با تجربه، کارآزموده و جوان هستند.

معاون رییس جمهوری در امور مجلس گفت: ۱۰ بندی که رییس جمهوری، معاونان رییس جمهوری  و وزراء امضا کردند  اگر دولت و مدیران سطوح میانی و بالاتر پایبند باشند مشکلات کاهش خواهد یافت.

وی افزود: یکی از بندهایی که کابینه سیزدهم امضا داشته ، التزام عملی به ارزشهای اسلامی که در آن عملا باید پایبند به ارزشها بود و همانطور که رهبر معظم انقلاب دربیانیه گام دوم انقلاب فرمودند و رسانه ها در حوزه فرهنگی تذکر دادند یک تحول و بازسازی درحوزه های اقتصاد ، فناوری و به ویژه فرهنگ باید صورت گیرد.

حسینی ادامه داد: توجه به نیازهای اولویت دار ، ارج نهادن به فرصت خدمت ، فساد ستیزی ، رفع روابط ناسالم اداری ، شناسایی زمینه های فساد زا از دیگر بندهای این مهم دراین زمینه بوده است.

وی تاکید کرد: امیدواریم رسانه ها قانون گرایی و توسعه ارتباط با آحاد جامعه دنبال کنند و مشارکت مردم در امور به همراه نخبگان در برون رفت از گرفتاری ها موثر است .

معاون رییس جمهوری در امور مجلس بیان داشت: هر فردی که ایده دارد بیان کند مسوولان همراهی لازم را خواهند داشت.

وی درادامه گفت: شهیدان رجایی و باهنر چندین سال است که دربین ما نیستند اما یادشان گرامی است چرا که سیاست همراه با دیانت و اخلاق داشتند.

حسینی اضافه کرد: شهید رجایی از متن مردم بود و همیشه به فکرمستمندان و شهید باهنر نیز همچنین خصوصیات اخلاقی را داشت و این ۲ شهید بزرگوار در دوران ستمشاهی  خدمات ارزنده ای داشتند.

معاون رییس جمهوری درامور مجلس بیان داشت: در کنار گرامیداشت یاد ازشهیدان رجایی وباهنر افراد ویژه ای هم داشتیم مثل بنی صدر که کم کم به مسیر خیانت کشیده شدند که هرچند امروز  زنده است ولی یادی از او نمی شود.

وی تاکید کرد: تاریخ معاصر ایران و انبیاء (ع) باید بازگو شود چراکه عبرت است چنانچه حادثه ای که در ۴۰ سال گذشته برای کشور رخ داده اکنون نیز برای ما عبرت خواهد بود.

حسینی ادامه داد: امروز هم باید غرب را به چالش کشید و درماه شهریور و در گرامیداشت هفته دولت باید ازسایرشهدا از جمله آیت الله قدوسی که بسیاری از مسوولان قوه قضاییه شاگردان وی بودند ، شهید معدنی که شهید محراب بود، شهید سید علی اندرزگو ، وحید دستجردی،لاجوردی یاد کرد.

وی افزود: ابعاد این شخصیت های بزرگوار باید برای جوانان بازگو شود و از دوران مهد کودک با این شخصیت ها کودکان آشنا شده و در کتاب های درسی به بیان زندگی این بزرگان پرداخته شود.

معاون رییس جمهوری درامور مجلس در پایان سخنرانی خود تاکید کرد باید دولت جدید پس از گذشت مدت زمان چند ماه درحوزه های مختلف از جمله حوزه خارجی گزارش های لازم را به مردم ارایه کند.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …