یکشنبه , 2 اردیبهشت 1403

مشارکت دانش‌آموزان خیر در پویش ملی به رنگ مدرسه کم نظیر است

ناصر قفلی شامگاه سه شنبه در گفت و گو ی اختصاصی با ایرنا در کرج اظهار داشت: دانش آموزان سه پایه تحصیلی مدارس کشور با ارسال نقاشی با عنوان « مدرسه دوست داشتنی من»  در راه مقدس مدرسه سازی گام برداشتند که تحسین برانگیز است.

وی خاطرنشان کرد: این پویش سراسری  به منظور آشنایی کودکان و نوجوانان با مفاهیم مشارکت، نوع‌دوستی و افزایش آگاهی خانواده‌ها نسبت به موضوع مدرسه‌سازی از ۱۵ شهریور ماه  تا ۱۳ آبان سال جاری به مناسبت روز بسیج دانش آموز فراخوان شد.

رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور بیان داشت: حامی مالی این پویش در هر استان یک مدرسه می‌سازد زیرا دانش آموزان استان ها با ارسال هر نقاشی موجب شدند تا هزینه آجر به آجر  برای ساخت مدارس تامین شود.

قفلی هدف از اجرای برنامه های مختلف مشارکتی – خیری از جمله در قالب طرح ملی « آجر به آجر»  را ترغیب هر چه بیشتر مردم به امر مقدس مدرسه سازی در کشور ذکر کرد.

وی در ادامه به  اتمام ساخت  ۴۰ هزار کلاس درس نیمه کاره در استان ها اشاره کرد و  یادآورشد: اکنون نیاز به ساخت ۳۰۰ هزار کلاس درس جدید در کشور داریم.

قفلی  تصریح کرد: ساخت مدارس در استان های البرز، تهران و سیستان و بلوچستان با توجه به کمبود خاص فضاهای آموزشی در اولویت قرار دارد.

رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور اضافه کرد: تعامل و همراهی بین خیرین مدرسه ساز، آموزش و پرورش و سازمان  نوسازی و تجهیز مدارس کشور موجب شده تا اقدامات موثری در روند ساخت و ساز های کلاس درس صورت گیرد.

وی با بیان اینکه کشور با کمبود هزاران کلاس درس مواجه است، افزود: خیران برای ساخت مدرسه منتظر دولت نباشند و در این راه خداپسندانه مشارکت بالایی داشته باشند.

رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور تاکید کرد: افزایش سرانه آموزشی برای رسیدن به عدالت آموزشی و ایجاد فضای آموزشی امن برای دانش آموزان از مسائل مهمی است که نیاز به توجه خاص خیران مدرسه ساز در کنار تخصیص اعتبارات دولتی دارد.

استان البرز حدود ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …