سه شنبه , 26 تیر 1403

لژیونر فوتبال ایران: عابدزاده سرآمد دروازه‌بانان ایرانی در اروپاست

به گزارش ایرنا، مهدی امینی دروازه‌بان و کاپیتان سابق تیم فوتبال امید ایران که سابقه بازی در تیم‌های سپاهان، پیکان و ذوب‌آهن اصفهان را دارد، امسال راهی فوتبال اسپانیا و تیم فوتبال خوونتود تورمولینوس در لالیگای سه شد تا نام او نیز در بین لژیونرهای ایرانی مطرح شود.

این دروازه‌بان ایرانی ۳ روز پیش نخستین بازی را برای این تیم انجام داد و توانست دروازه تیمش را بسته نگه دارد.

امینی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، در مورد شرایطش در فوتبال اسپانیا، تیم خوونتود و … صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید:

لژیونر فوتبال ایران: عابدزاده سرآمد دروازه‌بانان ایرانی در اروپاست

سال گذشته عضو تیم ذوب‌آهن بودی. چه شد که به یک تیم اسپانیایی پیوستی؟

لژیونر شدن برای یک دروازه‌بان خیلی سخت است و خوشحالم که این اتفاق نصیب من شد و توانستم راهی فوتبال اروپا شوم. از طرفی به کشوری بیایم که  قطب فوتبال دنیا است و حضور در این کشور به هر فوتبالیستی کمک می‌کند تا پیشرفت کند. امیدوارم این اتفاق خوب سر آغاز راهی باشد تا بتوانم نماینده خوبی برای فوتبال ایران باشم و در فوتبال اروپا بمانم.

در کدام سطح از فوتبال اسپانیا حضور داری؟

ما در لیگ سوم هستم و تیم ما در حال حاضر صدرنشین این مسابقات است. در لالیگای دو هم تیم‌هایی حضور دارند که اکثرا سابقه حضور در لالیگا را دارند و امیر عابدزاده هم آنجا بازی می‌کند. ما یک سطح پایین‌تر هستیم که بیشتر تیم‌های دوم باشگاه‌های بزرگ در آن حضور دارند.

شرایط تیمتان چطور است؟

شرایط خوب است. خیلی از بازیکنان ما سابقه بازی در لالیگا را در کارنامه دارند و این موضوع به تجربه بازیکنان کمک زیادی می‌کند. همین مسائل باعث شده تا تیم خیلی خوبی داشته باشیم. در شهر مالاگا هستیم و بیشتر بازیکنان این تیم سابقه بازی در تیم اصلی شهر را دارند.

لژیونر فوتبال ایران: عابدزاده سرآمد دروازه‌بانان ایرانی در اروپاست

ظاهرا نخستین بازی‌ را برای تیم انجام دادی. درست است؟

بله. ما سه دروازه‌بان خیلی خوب داریم که این بازی مربی به من اعتماد کرد و توانستیم بازی را یک بر صفر ببریم و من هم توانستیم کلین شیت کنم و بالاترین نمره را در بین بازیکنان حاضر در زمین بگیرم.

در زمان کمی توانستی به تیم اصلی برسی. درست است؟

حدود ۲ ماه است که اینجا هستیم و از ابتدا نیز تمرینات را به خوبی دنبال می‌کنم. تلاش مضاعفی کردم تا بتوانم به سطح این بازی‌ها برسم. ابتدا بیشتر در بازی‌های دوستانه به میدان رفتم تا از شرایط بازی دور نباشم و اولین بازی را نیز برای تیم انجام دادم که خوشبختانه رضایت کادر فنی را به دنبال داشت.

به غیر از تو یک دروازه‌بان دیگر هم در  فوتبال اسپانیا است. امیر عابدزاده. آیا او توانسته در فوتبال اسپانیا موفق ظاهر شود؟

عابدزاده سرآمد دروازه‌بانان ایرانی در فوتبال اروپا است و عملکرد خیلی خوبی نیز در فوتبال اسپانیا داشته که موجب شده تا ذهنیت مثبتی نسبت به بازیکنان ایرانی به وجود بیاید.

لژیونر فوتبال ایران: عابدزاده سرآمد دروازه‌بانان ایرانی در اروپاست

                                   

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …