پنجشنبه , 4 مرداد 1403

لذت پرواز را در آسمان البرز تجربه کنید

او افزود: فرودگاه آزادی با مساحت ۷۵ هکتار دارای امکاناتی همچون، باند و برج مراقبت پرواز، آشیانه آماده‌سازی هواپیما، پارکینگ، کارگاه‌های ساخت و مونتاژ، آشیانه تولید، آشیانه نگهداری هواپیما، ترمینال و جایگاه بازدیدکنندگان، ایستگاه مجهز هواشناسی و سایت ایمنی زمینی است.

آقای احمدنژاد تصریح کرد: مجموعه پروازی آزادی بیش از ۶۰ هواپیمای فوق سبک دارد و در آن علاوه بر پرواز‌های تفریحی؛ آموزش پرواز و خلبانی در قالب دوره‌‏های تخصصی انجام می‌شود.

او گفت: این فرودگاه با در اختیار داشتن امکانات متنوع اولین قطب هواپیمای فوق سبک ایران و مرکز خریدوفروش این نوع از هواپیما‌ها هم است.

کارشناسان بر این باورند که «پدیده هوانوردی عمومی در ایران» به‌طورجدی از این فرودگاه آغاز شده است. هوانوردی عمومی، اصطلاحی است که شامل تمام هوانوردی‌ها و فرایند‌های مربوط به‌غیراز نظامی و ترابری هوایی برنامه‌ریزی‌شده (خطوط هوایی مسافربری و باربری) می‌شود.

آقای احمدنژاد گفت: یکی از نکات قابل‌توجه در رابطه با فرودگاه آزادی، برگزاری نمایش هوایی اوج ایرانیان در این مجموعه است. این نمایش هوایی عظیم، نخستین نمایش هوافضای فرودگاه آزادی در محل این فرودگاه در شهرستان نظرآباد بود. این نمایش هوایی در سال ۹۱ برگزار شد و هدف اصلی آن، معرفی صنعت هوانوردی به مردم به‌ویژه جوانان بود.

به گفته کارشناس میراث فرهنگی و گردشگری البرز برای اولین بار در کشور در نمایش هوایی ایرانیان، ۱۵۰ فروند هواپیمای فوق سبک در فرودگاه آزادی به پرواز درآمدند.

فرودگاه آزادی نظرآباد ظرفیت‌های بی‌نظیری در حوزه گردشگری هوایی و پتانسیل‌های پرواز دارد.

فرودگاه آزادی با باندی به پهنای ۱۶۰۰متر برای پرواز هواپیماهای فوق سبک اختصاص دارد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …