اخبار

قیمت کالاهای مصرفی در ماه رمضان در واحدهای صنفی البرز افزایش نمی‌یابد

حمید کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: در طول این ماه بازرسی اتاق اصناف البرز از واحدهای صنفی به ویژه قنادی‌ها، فروشندگان مرغ و تخم‌مرغ، گوشت و مایحتاج ماه مبارک رمضان بازرسی می‌کند.

رئیس اتاق اصناف استان البرز با بیان اینکه مایحتاج مردم در ماه مبارک رمضان در حال حاضر در سطح واحدهای صنفی استان البرز موجود است، ادامه داد: زولبیا و بامیه با نرخ کیلویی 11 هزار تومان در واحدهای صنفی به فروش می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه در ماه مبارک در کالایی افزایش قیمت نداریم، بیان کرد: اتاق اصناف استان البرز در ماه مبارک رمضان برای عرضه کالا نمایشگاهی ندارد.

کریمی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان برخی از واحدهای صنفی باید تا ساعت معینی بسته باشند،‌ اضافه کرد: در بحث مطبخ‌ها و اغذیه‌فروشان، تعدادی از آن‌ها در هماهنگی با اماکن و اتحادیه‌ها می‌توانند فعالیت کنند.

وی تاکید کرد: تعداد 20 مطبخ بیرون‌بر و 20 اغذیه فروشی بیرون‌بر در صورتی که در داخل واحد صنفی صرف غذا نداشته باشند و در پوشش کامل فعالیت کنند، مجوز انجام کار را دارند و مشخص شده‌اند.

رئیس اتاق اصناف استان البرز با اشاره به اینکه این مجوزها بیشتر به واحدهای نزدیک به بیمارستان‌ها، محل‌های مسافربری و درمانگاه‌ها داده شده است، عنوان کرد: برخی از رستوران‌ها در جاده چالوس در محل‌هایی که از حدود ترخص خارج شده‌اند با رعایت اصول می‌توانند صرف غذا داشته باشند.

وی با بیان اینکه بدین منظور اتاق اصناف البرز با حضور معاون دادستان و رئیس اداره اماکن جلسه‌ای با این واحدهای صنفی برای رعایت ملزومات در ماه مبارک رمضان برگزار کرده است، افزود: نانوایی‌ها مشمول این واحدهای صنفی نمی‌شوند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا