سه شنبه , 2 مرداد 1403

فرماندار: چهارباغ به قطب پرورش گل و گیاه کشور تبدیل می شود

قدرت الله شمیرانی روز سه شنبه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از برنامه ریزی برای تسریع در تبدیل چهارباغ به قطب صادرات گل و گیاه کشور خبر داد و تاکید کرد: هر گونه کوتاهی ادارات در این زمینه پذیرفتنی نیست.

وی گفت:  از آنجا که توسعه مراکز پرورش گل وگیاه در اولویت نخست چهارباغ قرار گرفته است دستگاه های اجرایی مکلف  به خدمات رسانی و تسهیل امور در این بخش شده اند.

شمیرانی اظهار داشت: مسوولان جهادکشاورزی، بخشداران و شهرداری چهارباغ به صورت میدانی و در تلاشی وافر باید از مراکز پرورش گل و گیاه حمایت و پشتیبانی کنند.

وی در ادامه این گفت و گو به جهاد کشاورزی چهارباغ  توصیه کرد، فرآیند صدور مجوز لازم  برای صاحبان مراکز پرورش گل و گیاه را تسریع نمایند تا آنان بدون نگرانی و دغدغه فعالیت در این راستا را توسعه دهند. 

فرماندار چهار باغ اظهار امید واری کرد با نظر مساعد شورا و شهرداری و همکاری اداره صنعت ، معدن وتجارت  زمینه  برای برگزاری نمایشگاه فصلی و دائمی گل و گیاه در این شهرستان که مهد پروش گل های زینتی است فراهم  شود.

شمیرانی به گلخانه داران چهارباغ نیز توصیه کرد با استفاده از بذور اصلاح شده و بهره گیری از روش های نوین ،‌ افزایش بهره وری و تکیه بر صادرات گل های زینتی را در دستور کار قرار دهند.

وی  تصریح کرد: ایجاد پایانه صادرات گل و گیاه از اولویت های کاری دستگاه های اجرایی این شهرستان  قرار دارد و این مهم را تا کسب نتایج مطلوب و در حد انتظار  با سرعت و قاطعیت دنبال پیگیری خواهیم کرد. 

شهرستان  چهارباغ با جمعیتی حدود ۱۰۰ هزار نفر در غرب کرج مرکز استان البرز قرار دارد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …