فرماندار: مقابله با زمین خواری در نظرآباد با جدیت دنبال می شود

ارسلان  قاسمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تاکید بر حفظ و حراست از منابع طبیعی، باغات و اراضی کشاورری گفت: تشکیل ستاد پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز با حضور مسوولان ذیربط و برگزاری نشست های مستمر این ستاد با هدف تحقق قوانین و مقررات حاکم بر مبارزه با زمین خواری در دستورکار فرمانداری نظرآباد قرار گرفته است.

وی افزود: قاطعیت در مبارزه با ساخت و ساز های غیرمجاز در تمامی مناطق شهری و روستایی به ویژه در اراضی کشاورزی از وظایف مهم دستگاه‌های ذیربط به ویژه شهرداری ها و بخشداری ها می باشد.

قاسمی ضمن تاکید بر ضرورت همکاری دستگاههای ذیربط در بحث زمین خواری با جهاد کشاورزی این شهرستان اظهار داشت: حضور دستگاه های اجرایی در صحنه مبارزه با عوامل ساخت و سازهای غیر مجاز بستر را برای اجرای احکام قلع و قمع و تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری ها مهیا می کند.

وی همچنین به ساکنان شهرها و روستاییان نظرآباد توصیه کرد، به محض مشاهده ساخت و سازهای غیر مجاز مراتب را به بخشداری ها و شهرداری ها اعلام کنند تا متخلفین تحت پیگرد قانونی قرار گیرند.

فرماندار نظرآباد در ادامه  به چالش ناشی از خشکسالی و کمبود آب و قطع برق اشاره کرد و خطاب به دستگاه‌های خدمات‌رسان این شهرستان، ضرورت تسریع در جمع آوری انشعابات غیرمجاز را مورد تاکید قرار داد.

قاسمی همچنین نظارت کامل اتاق اصناف و اتحادیه مربوطه بر عملکرد مشاورین املاک جهت جلوگیری از خرید و فروش و تفکیک غیر مجاز اراضی کشاورزی را ضروری عنوان کرد و برخورد قانونی با متخلفان در این زمینه را مورد تاکید قرار داد. 

شهرستان ۱۶۰ هزار نفری نظرآباد در غرب استان البرز واقع شده که طی سال های اخیر تعدادی از اعضای باندهای زمین خواری در این شهرستان با حکم قضایی دستگیر شدند.