اخبار

شهرک های مسکونی البرز به ساخت ۵۰۰ مدرسه نیاز دارند

حسن مهرانی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه کمبود فضای آموزشی در شهرک های اقماری البرز مشکل ساز شده است،افزود: متاسفانه در گذشته بی‌توجهی به ایجاد فضاهای آموزشی در شهرک سازی‌ها اکنون مشکلاتی را در این بخش شاهد هستیم.

وی بیان داشت: استان البرز ۱۴ شهرک مسکونی دارد که درآن ۱۱۰ هزار واحد مسکونی ساخته شده است.

وی با بیان اینکه ۸۲ هزار واحد آن درشهر جدید هشتگرد ساخته شده است،خاطرنشان کرد: شهر جدید هشتگرد بیشترین فراوانی جمعیت شهرک های مسکونی استان البرز را دارد که هنوز اقدامی  مناسب برای ساخت مدرسه در آنها انجام نگرفته است.

مهرانی یادآورشد: ایجاد این زیرساخت ها طی سال‌های گذشته می‌توانست پیشرفت‌های بهتری را ترسیم کند.

وی نظارت و مدیریت بیشتر بر تعاونی های مسکن را خواستار شد واضافه کرد: بی توجهی به این تعاونی ها مشکلاتی را موجب می شود که در این راستا آنها باید به وظایف خود عمل کنند که می توان از این بخش و ظرفیت های ماده ۱۸ و تبصره های مربوطه استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت های تعاونی های مسکن بر اساس مواد قانونی و ماده های یاد شده احصا و بررسی شود،تصریح کرد: بر این مبنا تعاونی ها مکلف و متعهد به انجام وظایف خود هستند و شهرداری هم از این ظرفیت استفاده کند.

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز البرزیادآورشد: پیمانکاران تعاونی های مسکن البرز به تعهدات خود عمل نکرده و این درحالی است که  هر ۲۰۰ واحد مسکونی  باید یک فضای آموزشی داشته باشند.

وی افزود: اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس البرز برای ساخت مدارس در شهرک های مسکونی استان نیاز به مشارکت شهرداری ها دارد.

وی گفت: هر سال بیش از ۱۲ هزار دانش آموز به جمعیت البرزاضافه می شود درحالی که برای تحت پوشش این تعداد دانش آموز کلاس درسی به فضای آموزشی استان اضافه نمی شود.

مهرانی تاکید کرد: البرز سالانه به ساخت ۴۰۰ کلاس نیاز دارد تا دانش آموزان در شرایطی مناسب تحصیل کنند.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموز دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا