اخبار

سومین تصفیه خانه پساب در کرج گشایش یافت

پیمان بضاعتی پور  رییس سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری کرج در آیین افتتاح این پروژه گفت : تصفیه خانه  پساب دولت آباد با گنجایش یک هزار متر مکعب با هدف تامین آب پایدار برای فضاهای سبز احداث شده است.

وی ادامه داد: برای احداث این تصفیه خانه ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی شهرداری کرج هزینه شده است.

بضاعتی پور گفت: این تصفیه خانه به نحوی طراحی شده که در مقابل هر یک مترمکعب حجم راکتور (حجم فاضلاب) بیش از ۱۵۰ مترمربع مساحت بیولوژیکی برای تماس باکتری‌ها با فاضلاب و در نتیجه قدرت پاکسازی بیشتر ایجاد می‌کند.

وی بیان داشت : با راه اندازی این تصفیه خانه ، دیگر نیازی به تامین آب از شبکه آب آشامیدنی شهر کرج برای آبیاری بخشی از فضای سبزاین شهر نیست.

بضاعتی پور افزود : آبیاری فضاهای سبز منطقه دولت آباد و جنوب کرج با استفاده از روش بیولوژیکی IFAS انجام می شود.

وی با اشاره به وجود ۲۲ حلقه چاه، ۱۲ حلقه قنات و سه تصفیه خانه در کلانشهر کرج، گفت: چهار هزار و ۳۰۰ هکتار از فضای سبز  شهر کرج  با استفاده از  چاه ها، قنوات و تصفیه خانه‌ها آبیاری می‌شود.

وی نیاز آبی فضای سبز شهر کرج را ۹۲۰ لیتر در ثانیه اعلام کرد و افزود: ۶۵۰ لیتر برثانیه از منابع آبی تامین شده و مابقی با استفاده از اصلاح الگوی مصرف، کاشت و تصفیه خانه‌ها تامین خواهد شد.

بضاعتی پور با تاکید بر اینکه اقدامات انجام شده به منظور استفاده حداقل از منابع آب زیرزمینی صورت گرفته است، گفت: تاکنون ۵۰ کیلومتر شبکه انتقال آب برای استفاده بهینه از محل تولید به محل مصرف فضای سبز احداث شده است.

اولین تصفیه خانه پساب کرج سال ۹۶ در حصارک و دومین تصفیه خانه سال گذشته در مهرویلای این کلانشهر به بهره‌برداری رسید.

کلانشهر کرج حدود سه هزار هکتار فضای سبز دارد.   

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا