شنبه , 1 اردیبهشت 1403

روند عادی توزیع سوخت در استان پرترافیک البرز

طبق گزارش‌های رسمی حمله سایبری به سامانه سوخت کشور از صبح دیروز سه‌شنبه اختلالاتی در عرصه سوخت جایگاه‌ها به وجود آورد و صف‌های طولانی در برخی جایگاه‌های سوخت از جمله استان البرز را در پی داشت.

همچنین همزمان با این حادثه شایعاتی مبنی بر حذف سوخت یارانه‌ای و گرانی بنزین زبان به زبان چرخید و سبب نگرانی مردم شد، موضوعی که با اطلاع رسانی گسترده توسط وزارت نفت، مسوولان کشوری  و رسانه‌های رسمی تکذیب شد و نگرانی‌ها خاتمه یافت.

با این وجود برخی جایگاه‌های سوخت استان البرز تا عصر دیروز شاهد صف‌های به نسبت طولانی خودروها بود و از آنجا که بخشی از جمعیت استان البرز همه روزه به واسطه فعالیت اداری و کاری با خودروهای  شخصی بین البرز و تهران و سایر مناطق رفت و آمد می‌کنند اختلال در سامانه توزیع سوخت کشور نگرانی در بین آنان به وجود آورد.

تلاش به موقع کارشناسان فنی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان البرز موجب شد تا حداقل ۵۰ درصد جایگاه‌های سوخت استان تا ساعت حدود ۱۴ دیروز به مدار فعالیت بازگردند.

از آنجا که استان البرز به واسطه راه‌های ارتباطی در مسیر خودروهای عبوری ۱۵ استان کشور قرار دارد، فعالیت جایگاه‌های سوخت در این استان از اهمیت بالایی برخوردار است و به این دلیل کارشناسان فنی برای تامین نیازهای سوختی خودروهای بومی و غیر بومی وارد عمل شدند و جایگاه‌های حساس در کمترین زمان ممکن به مدار فعالیت باز گشتند.

ایرج مرادی راد مسوول جایگاه  عرضه سوخت سادات واقع در خیابان شهید بهشتی کرج به خبرنگار ایرنا گفت که صف های طولانی جایگاه های کرج اکنون برطرف شده و وضعیت خدمات رسانی به مردم عادی است.

وی بیان داشت که خدمات رسانی در بیشتر جایگاه های سوخت کرج از شب گذشته عادی شده و خودروها در شرایط مناسب سوخت دریافت می کنند.

تعداد دیگری از جایگاه داران سوخت البرز با تائید عادی شدن فعالیت بیشتر جایگاه های سوخت اعلام داشتند که اکنون رانندگان همچون روزهای عادی درحال سوختگیری خودروهای خود بوده و نگرانی ها مرتفع شده است.

مجتی دلبری مدیر شرکت پخش فرآورده های استان البرز روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: به دنبال مشکل به وجود آمده در سامانه سراسری توزیع سوخت کشور، تیم های فنی و مهندسی شرکت پخش فرآورده های نفتی استان البرز بلافاصله وارد عمل شدند.

وی بیان داشت: از مجموع ۷۴ جایگاه عرضه سوخت استان البرز اکنون ۶۱ جایگاه آنها فعال بوده و مابقی به تدریج بازفعال خواهند شد.

مدیر پخش فرآورده های نفتی استان البرز گفت: اکنون ۸۰ درصد جایگاه های سوخت  وارد مدار عرضه بنزین شدند و این جایگاه ها پس از کیت گذاری و خارج شدن از سامانه هوشمند  به حالت دستی وارد بنزین عرضه می کنند.

وی گفت : عرضه بنزین با نرخ دوم یعنی سه هزار تومان و نفت گاز نیز با ۶۰۰ تومان است.

دلبری تاکید کرد که با توجه به راه اندازی ۸۰ درصد  جایگاه‌های استان البرز و اطلاع رسانی که از سوی وزارت نفت و  شرکت پالایش و پخش، مردم متوجه شدند که علت حادثه اشکالات فنی بوده است .

این مسوول خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه اکنون ۲۰ درصد جایگاه‌ها در حال دستی شدن است باز هم صف طولانی در مقابل جایگاه‌ها شکل نگرفته است .

دلبری بیان داشت: راه اندازی ۲۰ درصد مابقی جایگاه ها  به زودی انجام خواهد شد.

روزانه بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر بنزین در البرز توزیع می شود.

۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به استان البرز است و سالانه بیش از ۳۰۰ میلیون تردد خودرویی در راه های این استان انجام می شود.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …