سه شنبه , 2 مرداد 1403

دوران دفاع مقدس دانشگاهی معنوی برای مسوولان و مردم است

سلیمان رستمیان روز شنبه در آستانه هفته دفاع مقدس در جمع خبرنگاران با گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران، دوران دفاع مقدس را ظرفیتی ویژه و بی‌نظیر و گنجینه‌ای ارزشمند برای ایستادگی در برابر مشکلات و تهدیدات دشمنان دانست و افزود: مهم‌ترین راهبرد و هدف امروز دشمنان ضربه زدن به اعتقادات مردم و ارزش‌های نظام اسلامی است که این ارزش‌ها برگرفته از فرهنگ عاشورا و قیام حضرت سیدالشهدا (ع) است.

وی اظهار داشت: کشور ما در ادوار مختلف با توکل به خدا، بهره‌گیری از درس‌های دوران دفاع مقدس و مجاهدت رزمندگان موفقیت‌های زیادی را به‌دست آورده و تا به امروز در برابر اعتقادات خود ایستادگی کرده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز وجود مدافعان حرم، مدافعان حریم و مدافعان سلامت را برگرفته از انتقال درس‌های دفاع مقدس و ترویج و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در کشور دانست و تصریح کرد: اگر درس‌های دوران دفاع مقدس به‌درستی به جوانان منتقل شود جوانان این سرزمین ادامه‌دهنده راه شهدا و ایثارگران و مدافع ارزش‌های اسلامی در عرصه‌های مختلف خواهند بود.
رستمیان بزرگداشت هفته دفاع مقدس را رسالت انقلابی مسئولان دانست و تأکید کرد: هرکس امروز به سهم خود وظیفه دارد برای زنده نگه‌داشتن یاد و راه شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال درس‌های دوران دفاع مقدس به نسل‌های امروز آینده کشور تلاش کند، امروز فرصت زیادی نداریم و باید در این راستا تلاش کنیم و اگر کوتاهی کنیم قابل جبران نخواهد بود و در آینده تأسف خواهیم خورد،  لذا همه مسوولین در کنار ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس باید تمام تلاش خود را بکار گیرند.
مشاور امور ایثارگران استانداری البرز در ادامه به برگزاری برنامه های هفته دفاع مقدس اشاره کرد و تصریح کرد: امسال نیز با توجه با شیوع کرونا برنامه های هفته دفاع بیشتر با محوریت تبلیغی و ترویجی برگزار خواهد شد. بنیاد نهادی فرهنگی و برخاسته از دل انقلاب است که یکی از رسالت های آن ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و رساندن پیام هفته دفاع مقدس و شهدا به نسل آینده کشور است.
برگزاری مراسم میهمانی لاله‌ها در ۱۶۸ گلزار شهدای البرز
رستمیان به برگزاری مراسم میهمانی لاله‌ها به‌عنوان شاخص‌ترین برنامه بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در هفته دفاع مقدس اشاره کرد و تصریح کرد: این برنامه باهدف ادای احترام به مقام شهدای والامقام پنج‌شنبه اول مهرماه از ساعت ۱۴:۳۰ در ۱۶۸ گلزار شهدای استان البرز و مراسم متمرکز آن با حضور مسئولین لشگری و استانی در آستان مقدس امامزاده محمد (ع) برگزار و امت شهیدپرور استان البرز ضمن ادای احترام به مقام شهدا، مزار این کبوتران خونین بال را عطرافشانی و گل‌باران کرده و بار دیگر با آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق خواهند کرد.
وی افزود: تعویض پرچم گلزارهای شهدا نیز ازجمله برنامه‌هایی است که توسط خادمان شهدا انجام خواهد گرفت.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز از تجلیل از سه هزار نفر از راویان ایثار سراسر کشور همزمان با هفته دفاع مقدس خبر داد و بیان داشت: اجلاسیه تجلیل از سه هزار راوی دوران دفاع مقدس یکشنبه چهارم مهرماه به‌صورت همزمان در سراسر کشور به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار و از سه هزار راوی دوران دفاع مقدس تجلیل خواهد شد.
وی افزود: استان البرز با برگزاری ۱۰۰ ساعت دوره آموزشی با تدریس اساتید برجسته کشوری ۱۲ راوی دوران دفاع مقدس را به‌عنوان راویان ایثار جهت انتقال آموزه‌های دوران دفاع مقدس در استان بکار گرفته و در این مراسم از این عزیزان تجلیل خواهد شد.
رستمیان همچنین از برگزاری وبینار سراسری کنگره شهدای منا خبر داد و بیان داشت: این برنامه شنبه سوم مهرماه به‌صورت سراسری و ویدئوکنفرانس در سراسر کشور برگزار و طی آن از خانواده‌های معظم شهدای منا تجلیل خواهد شد.

استان البرز هشت شهید منا را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که در این مراسم از این خانواده این عزیزان تجلیل خواهد شد.
دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان البرز در بخش دیگر به چاپ و نصب تصاویر و وصیت‌نامه شهدای البرزی در ۵۰ استند تبلیغاتی به‌عنوان یکی دیگر از برنامه‌های بنیاد البرز برای بزرگداشت چهل و یکمین سال هفته دفاع مقدس اشاره کرد و بیان داشت: تبلیغات محیطی تأثیر به سزایی در جهت نشر و انتقال منش شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارد، لذا با همکاری سازمان قطار شهری کرج و خادمان شهدا در هفته دفاع مقدس تصویر وصیت‌نامه ۵۰ شهید استان البرز در ۵۰ تابلوی تبلیغاتی نصب خواهد شد.
وی افزود: این تصاویر به‌صورت نقاشی دیجیتال طراحی و به‌زودی و با افتتاح دو ایستگاه متروی کرج در چهار راه طالقانی و خیابان شهید بهشتی در این دو ایستگاه نصب خواهد شد.
طرح سپاس حرکتی ترویجی و اجتماعی، در جهت تحکیم و تقویت وحدت اجتماعی و حفظ ارزش‌های انقلاب
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه طرح سپاس را حرکتی ترویجی و اجتماعی، در جهت تحکیم و تقویت وحدت اجتماعی و حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی دانست و گفت: دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران به‌ویژه والدین مکرم شهدا برای همه خدمتگزاران نظام موجب دلگرمی و قوت قلب است که باهدف احوال‌پرسی و بررسی مشکلات ایثارگران انجام می‌گیرد  تا ضمن احوال‌پرسی بتوانیم مشکلات آن‌ها را مرتفع کنیم.
رستمیان گفت: این طرح در هفته دفاع مقدس با مشارکت مسوولین و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار و ضمن دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران از این عزیزان تجلیل خواهد شد.
تولید مستند بسیجیان مدافع حرم و پخش برنامه‌های تولیدی از صداوسیمای استان و فضای مجازی
وی همچنین از تولید مستند بسیجیان مدافع حرم خبر داد و گفت: این مستند روایت بسیجیانی را بیان می‌کند که مخلصانه با حضور در جبهه حق علیه باطل از ارزش‌های نظام اسلامی و حرم اهل‌بیت (ع) دفاع کردند. این مستند به همت خادمان شهدا تولید و در هفته دفاع مقدس رونمایی و در رسانه و فضای مجازی پخش خواهد شد.
مشاور امور ایثارگران استانداری البرز افزود: تجلیل از ایثارگران دستگاه‌های اجرایی، تولید برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی و پخش از صداوسیمای استان البرز، مصاحبه با فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس توسط صداوسیمای استان البرز، نواختن زنگ ایثار و بازدید از مدارس شاهد، پخش سری جدید تاریخ شفاهی مصاحبه با والدین شهدا از طریق شبکه‌های استانی، بیان خاطرات و روایتگری راویان ایثار در فضای مجازی و تبلیغات محیطی گسترده در سطح شهر از دیگر برنامه‌هایی است که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران و دیگر دستگاه‌های اجرایی در هفته دفاع مقدس به اجرا درخواهد آمد.

استان البرز بیش از پنج هزار و ۲۵۰ شهید تقدیم انقلاب و کشور کرده است.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …