سه شنبه , 26 تیر 1403

دانش آموزان کرجی درجشنواره بین المللی حائز رتبه برتر شدند

فرزاد شعبانی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: دانش‌پژوهان نوجوان فاطمه قیداری و فاطمه رزمی‌آذر از دبیرستان فرزانگان دوره اول این ناحیه رتبه‌ نخست را در محور نجوم کسب کردند.

وی با اشاره به اینکه غزل عطاری و آینار چراغی از دبیرستان دوره اول فرزانگان رتبه‌ دوم در نجوم را به خود اختصاص دادند، خاطرنشان کرد: سحر صفایی از دبیرستان فاطمیه رتبه دوم درمحور نانو را به خود اختصاص داد.

مدیر آموزش و پرورش بیان داشت: جشنواره بین المللی دانش آموزی ابن سینا با حمایت آموزش و پرورش، معاونت ریاست جمهوری و سایر نهادهای دولتی وغیر دولتی، با برگزاری پنج دوره مسابقات دانش آموزی در محور های مختلف، پیشرو در حوزه مسابقات دانش آموزی است.

شعبانی محورهای این جشنواره که با حضور پژوهشگران، نخبگان و جوانان و نوجوانانی از ایران و سایر کشورهای جهان برگزار می‌شود را ماراتن برنامه‌نویسی ،کسب و کارهای دانش‌آموزی، ایده‌پردازی و سخنرانی ترویجی، سمینارهای علمی، دستاوردها و اختراعات و فیلم کوتاه ذکر کرد.

وی ضمن قدردانی از زحمات مجموعه‌ پژوهش‌سرای دانش آموزی معلم در راستای همراهی با پژوهشگران نوجوان و جوان ،ادامه داد: جایزه بنیاد فرهنگی البرز نیز به دانش آموز پژوهش سرای معلم ناحیه یک کرج اختصاص یافت.

مدیرآموزش و پرورش البرز ادامه داد: فاطمه قیداری عضو پژوهش‌سرای دانش‌آموزی معلم این ناحیه با کسب امتیاز لازم در بین برگزیدگان سال ۱۴۰۰ قرار گرفت.

وی یادآورشد: هر ساله به نخبگان، پژوهندگان، دانشجویان و دانش‌آموزان ممتاز ، جایزه‌ی بنیاد البرز اعطاء می‌گردد.

شعبانی با بیان اینکه این جوایز به صورت کشوری و تجلیل از مقام والای چهره ماندگار، واقف زنده یاد حسینعلی البرز برگزار می‌شود.

وی گفت: واجدین شرایط دریافت جایزه حُسن تحصیل از بین دانش‌آموزان ممتاز دوره‌های تحصیلی متوسطه اول، دوم و نیز فنی حرفه‌ای و کاردانش (هنرستان) در سراسر کشور انتخاب می شوند.

وی افزود: جوایز اهدایی به دانش آموزان برگزیده کشوری از محل درآمدهای موقوفات واقف خیراندیش حسینعلی البرز تامین می گردد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …