اخبار

حمام مصباح به طور کامل تملک می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز شهباز محمودی اظهار کرد: در کنار حمام مصباح بنای دیگری هم وجود دارد که جزو الحاقات حمام بوده و در سال ۹۷ توانستیم ۵ دانگ از آن بنا را خریداری کنیم و یک دانگ باقی ماند.
معاون میراث‌فرهنگی البرز ادامه داد: طی مذاکراتی که با مالک به عمل آمده در روزهای آتی یک دانگ باقی مانده هم خریداری می‌شود و بنای الحاقی کنار حمام مصباح نیز کاملاً به نام میراث فرهنگی سند می‌شود. به این ترتیب بعد از گذشت چهار سال، در سال جاری برای یک دانگ باقی مانده نیز تأمین اعتبار شد و این بنا به زودی پس از انجام کارشناسی‌ها تملک می‌شود.

محمودی افزود: پس از این اقدام با توجه به اینکه تمام بنا صد درصد برای میراث‌فرهنگی است، می‌توانیم آن را از طریق ماده ۲۷ به بخش خصوصی با کاربری‌های فرهنگی واگذار کنیم.

وی تصریح کرد: تقریباً ۹۰ درصد حمام مصباح بازسازی شده و کارهای جزئی باقی مانده که پس از واگذاری توسط بخش خصوصی تکمیل می‌شود و برای استفاده عموم با کاربری‌های فرهنگی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

گفتنی است حمام مصباح متعلق به اوایل دوره قاجار است و در سال ۱۳۸۰ به شماره ۳۷۹۰ به ثبت ملی رسیده است و به عنوان یکی از آثار فاخر و تاریخی شهرستان کرج در محله مصباح به شمار می‌رود.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا