سه شنبه , 26 تیر 1403

جنگلبان البرزی نمونه کشوری شد

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با قدردانی از خدمات «جواد راد پور» گفت: این  جنگلبان  به عنوان یکی از پنج جنگلبان نمونه کشوری شناخته شد و روز گذشته مورد تجلیل قرار گرفت .

حامد فرضی  گفت: با توجه به مفاهیم توسعه پایدار، این مواهب الهی، میراث گذشتگان ما نیست بلکه امانت نسل‌های بعدی در نزد ما می‌باشد که می‌بایست به درستی حفظ و حراست شود.
وی اظهار داشت: جنگلبان در خط مقدم مبارزه برای حفاظت و صیانت از منابع طبیعی است و در این راه شجاعت ها، تلاش‌ها و فداکاری‌های بسیاری داشته و متحمل رنج‌های بی شماری شده اند و چه بسیار افرادی که در این راه جانشان را از دست داده و به شهادت رسیده اند.
مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان البرز جنگلبانان را حافظ منافع مردم دانست و افزود: مردم و منابع طبیعی در کنار هم هستند و مشارکت و نقش مردم و جوامع محلی برای حفظ منابع طبیعی الزامی است.
فرضی در ادامه با اشاره به اهداف جشنواره روز ملی جنگلبان گفت: این مهم در راستای ارج نهادن به فداکاری و مقام جنگلبان با مشارکت همه آحاد مرد ومسوولین، هنرمندان، ورزشکاران و بهره گیری از ظرفیت‌های سازمان‌های مردم نهاد برگزار می‌شود تا صدای مظلومیت این قشر زحمتکش عرصه‌های منابع طبیعی را که در راه اهداف خود جانفشانی می‌کنند و سرما و گرما نمی شناسند، در جامعه نشر یابد.
آیین تقدیر از جنگلبانان نمونه کشوری روز گذشته با حضور وزیر جهاد کشاورزی،نایب رییس مجلس شورای اسلامی و سایر مقامات کشوری و لشگری به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد.

۱۵ هزار هکتار از عرصه های طبیعی البرز را جنگل ها تشکیل می دهند.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …