چهارشنبه , 3 مرداد 1403

جشنواره‌های گل و گلاب به گردشگری البرز رونق می‌بخشند

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز گفت: برگزاری ۲ جشنواره گل لاله و گلابگیری پس از ۲ سال رکود کرونایی، بار دیگر به گردشگری استان رونق خواهند بخشید.

جشنواره‌های گل و گلاب به گردشگری البرز رونق می‌بخشندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرزر، شهرام علی محمدی، افزود: با توجه به تنوع آب و هوایی سه مجوز برپایی جشنواره برای رونق بخشی گردشگری استان صادر شده که بار دیگر گردشگری البرز را متحول کنند.

به گفته معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز: یکی از این جشنواره ها، باغ لاله‌های آسارا کرج است که از دهم اردیبهشت ماه به مدت یک ماه آغاز به کار می‌کند که برپایی این جشنواره در حاشیه جاده گردشگری کرج – چالوس نقش اساسی در رونق بخشی به گردشگری استان البرز دارد.

معاون گردشگری البرز افزود: این جشنواره به اقتصاد البرز و توسعه تاسیسات گردشگری جاده‌ای این استان کمک خواهد کرد.
مجوز دوم مربوط به جشنواره «گل محمدی و گلابگیری» در باغ گل سرخ شهر هشتگرد شهرستان ساوجبلاغ استان البرز است که به گفته علی محمدی، در این جشنواره تلاش‌ها براین است تا با کمک بخش خصوصی همزمان با قمصر کاشان از ۱۲ اردیبهشت ماه تا ۱۲ خردادماه امسال عملیات گلابگیری در قالب جشنواره انجام شود.

او ادامه داد: مردم می‌توانند فرایند گلابگیری و عصاره حاصل از گلاب را در باغ هشتگرد شهرستان ساوجبلاغ نظاره کنند.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی البرز گفت: ۳۷ هکتار باغ گل محمدی توسط بخش خصوصی در شهرستان ساوجبلاغ ایجاد شده و این جشنواره در محدوده باغ مذکور برگزار می‌شود.

او افزود: با توجه به تنوع جاذبه‌های طبیعی و تاریخی در غرب استان البرز، جشنواره گلابگیری با رونق بخشی گردشگری و تقویت پایه‌های اقتصادی استان همراه خواهد بود.
همچنین غرفه‌های صنایع دستی و عرضه گلاب در حاشیه جشنواره گلابگیری پیش بینی شده است.

موضوع دیگری که معاون گردشگری استان البرز به آن اشاره داشت: صدور مجوز برای اولین بار به فروش محصولات صنایع دستی استان در قالب جشنواره‌های سیار یا بازار سفر است که بسته‌های صنایع دستی در مناطق مختلف استان عرضه خواهد شد.

این جشنواره از نهم تا ۱۳ خرداد ماه در قالب کانتیر در پارک چمران کرج و بازار چه صنایع دستی استان اجرا می‌می شود.
علی محمدی گفت: ما به دنبال این هستیم تا با تکرار جشنواره‌ها البرز را برجسته کنیم، چون ظرفیت این کار را دارد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …