اخبار

تظاهرات مردم شمال شرق سوریه علیه نیروهای وابسته به آمریکا

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، اهالی شهر الشدادی وافع در حومه جنوبی الحسکه علیه اقدامات تروریستی شبه نظامیان کُرد وابسته به آمریکا (قسد)، تظاهرات کردند.

بر اساس این گزارش، تظاهرکنندگان شبه نظامیان وابسته به آمریکا را متهم کردند که با ربایش اهالی منطقه آن ها را به زور در پادگان های خود نگهداری کرده و به عنوان سرباز از آن ها استفاده می کنند و همچنین به غارت و تخریب دارایی مردم این منطقه می پردازند.

اهالی شهر الشدادی در میدان مرکزی این شهر تظاهرات کردند و با سر دادن شعارهایی اقدامات این شبه نظامیان و سرسپردگی آن ها برابر نیروهای اشغالگر آمریکایی را محکوم کردند.

این در حالی است که با تشدید رد قاطعانه حضور نیروهای اشغالگر و اعتراض‌های جنبش مردمی علیه حضور آنها در خاک سوریه، ساکنان مناطق شمال شرق سوریه همواره با خودروهای زرهی نظامیان آمریکایی مقابله و با پشتیبانی نظامیان ارتش سوریه، نظامیان آمریکایی را وادار به عقب نشینی می کنند.

نیروهای اشغالگر آمریکایی با همکاری شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به “قسد” کنترل بیشتر میدان‌های نفتی در منطقه جزیره سوریه را برای سرقت اشغال کرده‌اند و در ماه‌های اخیر هزاران کامیون حامل سلاح، تجهیزات نظامی و لجستیکی وارد مناطق نفتی سوریه شده‌اند.

نظامیان وابسته به ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا در ادامه سرقت نفت سوریه و محاصره مردم این کشور، در حال تقویت نیروهای خود در شرق سوریه هستند.

دولت سوریه بارها تأکید کرده است که این شبه‌نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و به حضور غیر قانونی آنان پایان خواهد داد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا