چهارشنبه , 3 مرداد 1403

بسیج برای ریشه کنی کرونا به میدان آمده است

سردار علیرضا حیدرنیا روز سه شنبه در آیین آغاز به کار پایگاه واکسیناسیون تجمیعی ناحیه مقاومت امام حسین (ع) کرج در سالن ورزشی دلاوران این شهرستان، افزود: امروز در نقطه کانونی مقابله با پدیده منحوس کرونا و در پیک پنجم کرونایی قرار داریم که متاسفانه روزانه بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ نفر از هموطنان را از دست می دهیم.

وی گفت: زمانیکه که رهبر معظم انقلاب اسلامی دستور کمک تمام دستگاه ها به خصوص نیروهای مسلح را برای مردم و مجموعه درمان برای مهار کرونا ویروس را صادر کردند باز هم بسیجیان بودند که لبیک به فرمان ولی امر مسلمین گفتند.

حیدرنیا با اشاره به اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و پای کار آمدن بسیجیان و مسوولان برای کنترل و مهار ویروس کرونا، افزود: در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی همچون فازهای قبلی این طرح ضمن اینکه به دنبال قطع زنجیره انتقال ویروس در سطح جامعه با تمرکز بر محلات هستیم، در فاز سوم آن در کمک به شبکه بهداشت درمان به دنبال واکسیناسیون انبوه جامعه هدف مردم هستیم.

وی تصریح کرد: بیش از ۴۲ سال از عمر انقلاب اسلامی می گذرد و بحران های زیادی را در هر زمینه تجربه کرده ایم و ایمان داشته باشید این بحران را هم با سرافرازی طی خواهیم کرد زیرا بسیجی از جنس مردم و مخلص برای مردم و خدمتگزاری بی ادعا برای مردم داریم.

مهار بحران ماسک و مواد ضدعفونی با ورود بسیج

فرمانده سپاه استان البرز ادامه داد: ردپای بسیج و منشاء ‌خدمات بسیج در کنترل و مهار بحران در هر نقطه ای و موضوعی دیده می شود به طوریکه در ابتدای فراگیری این ویروس منحوس در پایان سال ۹۸ تمام دنیا برای تهیه یک عدد ماسک و مواد ضدعفونی مستاصل بود ولی زمانیکه بسیجیان وارد عرصه شدند و تمام ظرفیت ها پای کار آمد این مشکل در کشور ما برطرف شد.

وی اضافه کرد: زمانی که مشکل ماسک و مواد ضدعفونی در کشور ما حل شد ابرقدرت های دنیا ماسک را از دیگر کشورها می دزدید.

وی گفت: زمانیکه در طرح غربالگری بسیج وارد میدان شد در کمتر از ۱۰ روز کل جامعه را غربالگری کرد و سامانه سیب وزارت بهداشت را تکمیل و تحویل آن ها داد.

حیدرنیا افزود: همچنین زمانیکه بسیج وارد عرصه طرح حاح قاسم سلیمانی شد و طرح مواسات آغاز شد ،بسیاری از مردم که به واسطه فراگیری این ویروس منحوس زندگیشان دچار سختی شد این بسجیان بودند که بی منت خدمات و بسته های حمایتی را در اختیار این افراد شریف و آبرودار گذاشتند.

وی با بیان اینکه که هنوز بسیجیان و مسوولان بسیجی استان پای کار مردم استان هستند، خاطرنشان کرد: هر کجا مشکلی پیش می آید بسیج وارد میدان می شود و مهار این ویروس هر چقدر هم سخت باشد و هر چقدر قدرتمند باشد، قدرت تمام ما وقتی تجمیع شود به مراتب بیشتر از خود ویروس هست.

وی تصیح کرد: امروز همه پای کار مدیریت این بحران آمده ایم تا دست در دست هم این ویروس را به زودی کنترل کنیم.

راه اندازی ۱۴ مرکز واکسیناسیون تجمیعی طی ۱۰ روز

فرمانده سپاه استان البرز یادآور شد که حدود ۱۰ روز از ابلاغ فاز سوم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی می گذرد و در این مدت حدود ۱۴ مرکز واکسیناسیون تجمیعی در سراسر استان راه اندازی و به ظرفیت مراکز واکسیناسیون شبکه درمانی استان اضافه کردیم.

وی گفت: ضمن اینکه در دهه اول محرم بیش از ۱۳ هزار بسته حمایتی و معیشتی در اختیار نیازمندان قرار گرفت و این روند همچنان ادامه دارد.

وی تاکید کرد: در پروسه واکسیناسیون هر آنچه سپاه و بسیج اعم از نیروی انسانی،‌امکانات،‌تجهیزات و اماکن در اختیار دارد برای مهار ویروس به میدان آورده است و مسوولان و شبکه بهداشت و درمان استان آسوده باشند و فقط به فکر موضوع تخصصی خود در واکسیناسیون باشند  زیراپشتیبانی از آنها بر عهده ماست.

حیدرنیا اطمینان خاطر داد که تا پایان ریشه کنی این ویروس منحوس سپاه و بسیج و مسوولان انقلابی شهر پای کار مردم قرار خواهند داشت و خیالشان بابت حمایت از ریشه کنی ویروس باشد.

فرمانده سپاه استان البرز امروز از اجرای طرح کمک های مومنانه و ارسال بسته های معیشتی بسیج سازندگی ناحیه امام حسین (ع)‌ کرج بازدید و ضمن افتتاح پایگاه واکسیناسیون سالن ورزشی دلاوران از  واکسیناسیون محله بیلقان جاده چالوس و واکسیناسیون سیار خانواده شهدا نیز بازدید کرد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …