چهارشنبه , 5 اردیبهشت 1403

بازگشایی ایمن مدارس البرز مهمترین رویکرد سال تحصیلی جدید است

مهریار کرمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: بازگشایی ایمن مدارس در شرایط سخت تداوم شیوع ویروس کرونا موجب کاهش دغدغه والدین در حفظ و ارتقای ضریب ایمنی سلامت دانش آموزان در فضا های آموزشی می شود که این موضوع مهم در پروژه مهر ۱۴۰۰ مدارس استان البرز همواره مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه برای بازگشایی ایمن مدارس البرز نیازمند همکاری اولیای دانش آموزان، مردم، دستگاه‌ها و نهادهای مختلف هستیم،خاطرنشان کرد: برای آغاز سال تحصیلی جدید در قالب پروژه مهر اقدامات مختلفی انجام شده است تا دانش آموزان از آموزش کیفی تعلیم و تربیت در مدارس استان برخوردار شوند.

وی تصریح کرد: عدم حضور دانش آموزان در مدارس هزینه بالایی در بخش های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، تربیتی و مهارتی دارد اما در این شرایط سخت کرونایی برای بازگشایی مدارس،تابع نظر ستاد کرونا هستیم.

کرمی با بیان اینکه سرنوشت جامعه به سرنوشت مدارس گره خورده است،اضافه کرد: چاره ای نداریم به جز با ایمن سازی مدارس، رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی و همراهی جامعه به مرور به سوی بازگشایی مدارس برویم.

وی بیان داشت: شیوع ویروس کرونا روند آموزش و پرورش دنیا را تغییر داده است لذا راهی جز طراحی الگوی مناسب و بومی به سمت همراهی با این تغییر و بازگشایی تدریجی مدارس نداریم.

وی ادامه داد: برای شروع سال تحصیلی بدون دغدغه برای دانش‌آموزان ضرورت دارد عوامل سهیم در بازگشایی مدارس مانند فرهنگیان،اولیای دانش آموزان، متخصصان حوزه بهداشت و سایر عوامل تاثیرگذار بکار گرفته شوند که این موضوع مهم در اولویت پروژه مهر ۱۴۰۰ آموزش و پرورش استان البرز قرار گرفته است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرزیادآورشد: تضمین سلامت و بهداشت جسمانی از طریق واکسیناسیون یا امکان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، پیش‌نیاز حضور فیزیکی دانش‌آموزان و معلمان در مدارس قلمداد می‌شود که در این استان واکسیناسیون معلمان در حال انجام است.

وی یادآورشد: تضمین سلامت روانی و اجتماعی از جمله استلزامات حضور در جمع و برقراری تعاملات اجتماعی و بویژه از نوع فیزیکی برای دانش آموزان دوره‌ ابتدایی است که نباید مورد غفلت قرار گیرد.

کرمی گفت: استراتژی آموزش و پرورش بازگشایی ترکیبی و تلفیقی مدارس است اما دستگاه مهم و تاثیرگذار تعلیم و تربیت در همه استان ها از جمله البرز تابع نظر ستاد کرونا است.

 وی افزود: حضور دانش‌آموزان درمدارس علاوه بر ایجاد نشاط در جامعه، اهداف آموزشی و پرورشی را نیز محقق می‌کند.

وی عنوان کرد: کرونا ۱۸ ماه تمامی ابعاد جامعه به ویژه نظام تعلیم و تربیت را تخت تاثیر قرار داد و آموزش و پرورش در زیست بوم جدید انواع شیوه های آموزشی را برای دانش آموزان پیاده سازی کرد تا دانش آموزان از کلاس درس معلمان باز نمانند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرزتاکید کرد: موضوع آموزش‌های حضوری به کیفیت آموزش و ‌جریان یاددهی یادگیری برمی‌گردد و هیچ آموزشی نمی‌تواند جایگزین آموزش حضوری شود و کیفیت آموزش حضوری را تامین کند.

استان البرز حدود۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …