چهارشنبه , 5 اردیبهشت 1403

امروز سنت الهی ایران را به اوج رسانده است

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حسین نجات، جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه ثارالله در اولین سالگرد شهید جانباز سردار سید محمد حجازی در کرج، با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه در اسلام بازنشستگی نداریم، گفت: ایشان بیش از ۷۰ سال داشتند که با شدت و قوت، چالاکی و بی باکی، انقلاب را رهبری کردند بنابراین نمونه بارزی برای همه ما هستند.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم در خصوص ماه رمضان و با بیان اینکه رمضان، ماه نزول قرآن کریم است؛ قرآنی که هدایتگر مردم بوده و دارای دلایل روشن برای هدایت است، افزود: خداوند در قرآن خطاب به بندگان می‌فرماید که به شما نزدیکم و هر دعایی کنید، اجابت می‌کنم، پس باید دعوتم را بپذیرید و به من ایمان بیاورید تا به حق و حقیقت راه یابید.

جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه ثارالله مطرح کرد: خداوند در حالی می‌فرماید هر چه از من بخواهید به شما می‌دهم که خود از همه چیز بی نیاز است. ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی است تا آنچه را که می‌خواهیم از خداوند طلب کنیم؛ بی شک دعای افرادی که دامان آنها مملو از خدمت به نظام و انقلاب است، مستجاب تر خواهد بود.

سردار نجات با بیان اینکه خداوند رشد و گسترش مؤمنان را در تنگناها قرار داده است یعنی هر چه بیشتر متحمل سختی شویم، رشد و قوت ما بیشتر خواهد بود، زندگی حضرت موسی (ع) را نمونه بارز این موضوع دانست و عنوان کرد: در آن زمان، فرعون، پسران متولد شده در قوم بنی‌اسرائیل را می‌کشت و مادران آنها را زنده می‌گذاشت. خانواده حضرت موسی (ع)، به دستور خداوند، وی را در سبدی قرار دادند و به رود نیل انداختند و آسیه زن فرعون، وی را از آب گرفت و حضرت موسی (ع) در دامان فرعون پرورش یافت.

سردار نجات با اشاره به اینکه اگر خداوند بخواهد کسی را از دل فرعون بیرون بیاورد و بر او حاکم کند، برایش سهل است، بیان کرد: پس از سال‌ها زمانی که حضرت موسی (ع) قصد خارج کردن قوم بنی‌اسرائیل از شهر را داشت، لشکریان فرعون آنها را تعقیب کردند و قوم بنی‌اسرائیل در شرایطی قرار گرفتند که یک طرف آنها رود نیل و طرف دیگر، لشکر فرعون بودند.

وی افزود: مردمی که همراه حضرت موسی (ع) بودند از این اتفاق ابراز نگرانی کردند اما ایشان فرمود که نترسید، خداوند به من قول داده و به آن عمل می‌کند. ناگهان خداوند به حضرت موسی (ع) می‌فرماید که عصای خود را به نیل بزند و این گونه شد که به اذن خداوند، قوم بنی اسرائیل به راحتی از رود عبور کردند اما فرعون و لشکریانش غرق شدند.

جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه ثارالله اذعان کرد: ما روایت این اتفاقات را در قرآن کریم می‌خواندیم اما درک آن سخت بود تا اینکه در دوران انقلاب و دفاع مقدس، با چشم خود چنین اتفاقاتی را دیدیم. زمانی که صدام به کشور ما حمله کرد، هیچ امکانات و تجهیزاتی در اختیار نداشتیم و با دست خالی به مبارزه با دشمن بعثی پرداختیم.

سردار نجات اضافه کرد: ما با گرفتن توپ و تانک از دشمن، یگان تشکیل دادیم و در مقابل حزب بعث ایستادگی کردیم. علیرغم اینکه همه دنیا از صدام حمایت می‌کردند، بسیجیان دلاور این مرز و بوم با ایمان و اعتقاد به خداوند، در نهایت به پیروزی دست یافتند.

وی اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم در مورد جنگ بدر می‌فرماید: عدد شما کم بود و از دشمن می‌ترسیدید اما عدد آنها زیاد بود، شما اسلحه نداشتید اما آنها داشتند؛ در چنین شرایطی خداوند ایمانتان را دید و با ملائکه خود به شما کمک کرد تا توانستید بر دشمن غلبه کنید. بالعکس در جنگ حنین، چون به کثرت خود غره شدید، خداوند شما را شکست داد.

جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه ثارالله با بیان اینکه هر زمان که ما به خداوند اعتماد کردیم، از سختی‌ها نترسیدیم و مقاومت کردیم، به پیروزی دست یافتیم، مطرح کرد: رسول مکرم اسلام (ص) در شعب ابی طالب ۴۰ شبانه روز با گرسنگی جنگیدند و سرانجام خداوند ایشان را فاتح و حاکم بر مکه کرد.

سردار نجات بیان کرد: عربستان در صدد برآمده بود که ظرف دو الی سه ماه، حوثی‌ها را نابود کند اما اکنون با گذشت هشت سال از این تصمیم، حوثی ها چنان بلایی بر سر عربستان سعودی آورده‌اند که کشوری با آن درآمد و امکانات و تجهیزات پیشرفته و حمایت آمریکا و انگلیس، به جمهوری اسلامی ایران التماس می‌کند که حوثی‌ها را از جنگ علیه آنها منصرف کند.

وی اذعان کرد: دو سال قبل، دو تابلو پیش روی ما بود؛ یکی تابلوی دولت سابق که معتقد بود باید با آمریکا بسازیم و تا برجام انجام نشود هیچ اتفاقی نمی‌افتد و حتی برای دسترسی مردم به آب نیز باید تحریم‌ها برداشته شوند و جریان مقابل، حزب اللهی‌ها بودند.

رژیم اشغالگر قدس، جنگ نفتکش‌ها را به راه انداخت

جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه ثارالله با اشاره به اینکه اکنون تحریم‌ها دور زده می‌شود و نفت کشور به فروش می‌رسد، خاطرنشان کرد: رژیم اشغالگر قدس، جنگ نفتکش‌ها را به راه انداخت و نفتکش‌های ما را زد اما ما چنان بلایی در زدن کشتی‌های آنها در دنیا بر سرشان آوردیم که خود جنگ نفتکش‌ها را متوقف کردند.

سردار نجات بیان کرد: نیروهای رژیم اشغالگر قدس، نفتکش ما را دزدیده و در سواحلی نگه داشته بودند اما ما نفتکش خود را با قوت بازگرداندیم و آمریکایی‌ها هیچ کاری نتوانستند انجام دهند. انگلیسی‌ها نفتکش ما را تصرف کردند، به آنها اولتیماتوم دادیم و نفتکش آنها را که می‌خواست از خلیج فارس خارج شود، تصرف کردیم.

وی ادامه داد: ناو آنها به مرکز ما آمد و گفت ما حامی کشتی هستیم اما یک افسر جوان به زبان انگلیسی، پشت بی سیم به آن گفت که به این کشتی نزدیک نشو، اگر نزدیک شوی هر بلایی که بر سر کشتی بیاید گردن شماست و این گونه شد که ناو فرار کرد. این قوت و قدرت را خداوند در دل این نیروها قرار داده است.
جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه ثارالله با اشاره به بازداشت ملوانان کشتی آمریکایی توسط نیروی دریایی سپاه پا

داران عنوان کرد: به گفته نیروهای نیروی دریایی، اسم سپاه لرزه بر اندام این ملوانان می‌انداخت؛ خداوند این گونه وحشت پاسداران را در دل آنها انداخته است. هر آنچه که سنت الهی در قرآن کریم بود، ما طی چهار دهه گذشته از انقلاب اسلامی مشاهده کردیم.

سردار نجات تأکید کرد: ایران یک کشور قدرتمند است که با ایمان و اعتقاد مردم به غیب، به این جایگاه رسیده است که اگر این دو ویژگی نبود، ما نیز وضعیتی مانند صدام را داشتیم. زمانی که داعش بر کل سوریه حاکم و ارتش سوریه تسلیم شده بود، حاج قاسم سلیمانی با سازماندهی نیروهایی از عراق، حزب الله، پاکستان و افغانستان، به مقابله با داعش پرداخت و آن را محو کرد.

وی با اشاره به اینکه این قدرت اسلام و سنت الهی است، افزود: امروز سنت الهی، جمهوری اسلامی ایران را به نقطه اوجی در دنیا رسانده است. اگر تفکر اعتماد به بیگانه و کنار زدن حزب اللهی‌ها نبود، در وضعیتی بهتر از شرایط کنونی قرار داشتیم. اکنون در هر جای دنیا که نام پاسدار و جمهوری اسلامی آورده می‌شود، اهل فهم با احترام برخورد می‌کنند و ارزش والایی برای سپاه قائل هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه ثارالله با بیان اینکه امروز سپاه در تمام اتفاقات در کنار مردم قرار گرفته است، گفت: سپاهیان و بسیجیان در شرایط دشوار و بلایای طبیعی خالصانه وارد عرصه می‌شوند و به یاری مردم می‌شتابند و از سوی دیگر هم سامانه پدافند هوایی سوم خرداد سپاه، هواپیمای دشمن را ساقط می‌کند. این امر، یک سنت الهی و نتیجه ایمان و اعتماد به غیب است.

سردار نجات با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان از خداوند بخواهید که همواره بر این سنت الهی یعنی مقاومت و اعتماد به وعده الهی استوار بمانیم، اظهار کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون، در همه صحنه‌ها از جمله دفاع مقدس، جهاد و مقابله با آمریکا و رژیم اشغالگر قدس و …، هر زمان که به وعده الهی اعتماد کردیم و با این سنت الهی ماندیم، پیروز شدیم.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …